نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

کدخبر : 545718

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت‌های کمیته امداد از دانشجویان نیازمند و تحت حمایت گفت: اقدامات کمیته امداد در راستای عدالت آموزشی قابل تقدیر است.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمد نادری در مراسم پاسداشت همکاری مشترک کمیته امداد و صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه شکاف اجتماعی در جامعه در اثر نوسانات اقتصادی افزایش یافته است، گفت: متاسفانه این فاصله اجتماعی در حوزه آموزش و دسترسی به امکانات آموزشی بیشتر نمایان است.

 

وی با تاکید بر اینکه شکاف آموزشی در کشور در اثر سیاست‌های نادرست دهه‌های اخیر عمق پیدا کرده است، ادامه داد: نباید اجازه دهیم جوانان با استعداد که از امکانات لازم آموزشی برخوردار نیستند، از تحصیل محروم شوند.

 

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای حمایت از تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان، خاطرنشان کرد: کمک‌های این نهاد از جمله تامین مایحتاج تحصیل و پرداخت کمک‌هزینه دانشجویان، در راستای عدالت آموزشی قابل تقدیر است.

 

نادری با بیان اینکه کمیته امداد حدود 42 هزار دانشجوی نیازمند را تحت حمایت دارد، اظهار کرد: این جوانان خوش‌فکر با ضریب هوشی بالا، ظرفیت رشد و شکوفایی را دارند و لازم است تمام سیاست‌های کشور در جهت کاهش فاصله آموزشی میان اقشار مختلف جامعه بسیج شود.

 

وی راه‌اندازی انواع مدارس با عناوین مختلف را زمینه گسترش بی‌عدالتی در جامعه دانست و گفت: فعالیت‌های کمیته امداد برای حمایت از دانشجویان نیازمند، جنبه تسکینی دارد اما اجرای عدالت آموزشی در برخی موارد نیازمند قانون‌گذاری است که در مجلس پیگیری خواهد شد.

 

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید بر اینکه عدالت از شعارهای بنیادین انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی، نهادهای واسط همچون کمیته امداد باید شکاف آموزشی را در حد توان پر کنند و وظیفه دیگر دستگاه‌ها، حمایت از کمیته امداد در انجام وظایف خود است تا زمانی که شاهد تحقق عدالت آموزشی در کشور باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه