استقبال مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از نظارت و بازرسی‌های نهادهای نظارتی؛

دکتر موسوی: کارکرد بازرسی و نظارت در سازمان‌های عمومی "دست‌گیری" است و نه "مچ‌گیری"!

دکتر موسوی: کارکرد بازرسی و نظارت در سازمان‌های عمومی "دست‌گیری" است و نه "مچ‌گیری"!
کدخبر : 570089

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی کار نهادهای نظارتی همانند سازمان بازرسی کل کشور را "دست‌گیری و نه مچ‌گیری" توصیف کرد و از آمادگی کامل این سازمان برای همکاری با سازوکارها و نهادهای نظارتی قانونی برای ارتقای شفافیت و سلامت تأمین‌اجتماعی خبر داد.

دکتر میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور که در محل ستاد مرکزی این سازمان برگزار شد، گفت: در سازمان تأمین‌اجتماعی من و همکارانم در خدمت مردم هستیم و این نعمتی است که خداوند در اختیار ما گذاشته است.

وی افزود: در مسئله خدمت به مردم، ما باید حق مطلب را به‌درستی ادا کنیم و حضور و نظارت همکاران سازمان بازرسی برای تحقق این امر بسیار مهم است. سازمان تأمین‌اجتماعی در مسیر انجام ماموریت خطیر تأمین معیشت و سلامت اقشار تحت پوشش، باید دقیق‌ترین گام‌ها را بردارد و بازرسی در این موضوع به ما کمک می‌کند. در واقع بازرسی چشم بینای سازمان در این راه است تا ما درست‌ترین کار را به درست‌ترین شکل انجام بدهیم و این موجب افزایش بهره‌وری سازمان می‌شود. کاری که بازرسی می‌کند، دست‌گیری است نه مچ‌گیری و مانع کار سازمان نیست.

دکتر موسوی ادامه داد: هر چقدر ما به عنوان یک سازمان خدمتگزار مردم، با مردم با شفافیت تعامل کنیم و شفافیت تأمین‌اجتماعی را عینیت ببخشیم، سرمایه اجتماعی نظام افزایش می‌یابد.

وی گفت: با توجه به تنوع خدمات تأمین‌اجتماعی و جمعیت تحت پوشش این سازمان، مردم اشکالاتی به برخی از خدمات و رویه‌های ارائه خدمات ما دارند و سوالاتی برای آنها ایجاد شده است که ما تنها در یک صورت می‌توانیم به این ابهامات و سئوالات پاسخ دهیم و آن هم شفافیت است. اساساً نگاه سیستمی با شفافیت می‌تواند محقق شود.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: همراه با رویکرد فسادستیزی دولت انقلابی، در سازمان تأمین‌اجتماعی در امر مبارزه با تخلفات و مظاهر و بسترهای فساد، هیچ تعارفی با هیچ کس نداریم و ضمن مبارزه جدی و مؤثر با فساد در داخل سازمان، از همکاری دستگاه‌های نظارتی دراین زمینه هم استقبال می‌کنیم.

موسوی با تقدیر از همراهی و همکاری ارزشمند سازمان بازرسی کل کشور با سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: همراهی نزدیک سازمان بازرسی برای ما فرصت و مددکار ما در خدمت به مردم است. به طور کلی باعث خرسندی است که همگرایی ملی برای کمک به سازمان تأمین‌اجتماعی اتفاق افتاده است.

اشکان میرمحمدی، بازرس کل حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: همکاری نزدیکی بین ما و سازمان تأمین‌اجتماعی و مجموعه شستا برقرار است. در همین مدت شاهد بودیم که عزم، همت و اراده جدی در این سازمان در اقدامات در جهت حل مسائل مبتلابه مردم وجود دارد.

وی افزود: شفافیت و حمایت از سرمایه اجتماعی از هر چیزی بالاتر است و ما این را در تأمین‌اجتماعی می‌بینیم و نگاه ما نیز به این سازمان متفاوت است، چون اینجا مستقیماً با مردم و حقوق مردم سر و کار دارند.

میرمحمدی در ادامه گفت: ما در این سازمان نیز مثل همه‌ی مجموعه‌های دیگر مأموریت با فساد مبارزه را دنبال خواهیم کرد، اما رویکرد ما نسبت به تأمین‌اجتماعی حمایتی و در راستای کمک به این سازمان است تا بتواند به بیش از ۴۵ میلیون ایرانی خدمت‌رسانی کند.

بازرس کل حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور درباره تعاملات سازمان بازرسی با سازمان تأمین‌اجتماعی اظهار داشت: در نحوه تعاملات ما باید به نحوی عمل کنیم که نه در کار سازمان تأمین‌اجتماعی توقف ایجاد شود، نه از شجاعت و جسارت مدیران این سازمان کاسته شود و در عین حال الزامات قانونی هم  مورد توجه قرارگیرد.

میرمحمدی تأکید کرد: در این راستا ما نیاز به لوازمی داریم که البته در این مدت چیزی نبوده که از سازمان تأمین‌اجتماعی بخواهیم اعم از اسناد و مدارک و دسترسی‌ها که در اختیار ما گذاشته نشده باشد. هماهنگی و همکاری سازمان تأمین‌اجتماعی با سازمان بازرسی جای تقدیر و تشکر دارد.

 

روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: