دکتر عسکری در مراسم سالروز تاسیس بانک مسکن:

۹۳ درصد تسهیلات‌دهی بانک مسکن در حوزه مسکن بوده است

۹۳ درصد تسهیلات‌دهی بانک مسکن در حوزه مسکن بوده است
کدخبر : 573771

سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه این بانک بیش از 100 هزار میلیارد تومان در 10 ماه سال جاری تسهیلات پرداخت کرده‌ است گفت: 93 درصد تسهیلات‌دهی بانک مسکن در حوزه مسکن بوده است.

علی عسکری سرپرست بانک مسکن در مراسم گرامیداشت هشتاد و چهارمین سالروز تاسیس بانک مسکن با تبریک این روز گفت: زحمات و تلاش همکاران در 10 ماهه سال جاری نتایج خوبی در پی داشت. بانک مسکن بیش از 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات در این مدت پرداخت کرد که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه رشد قابل توجه تسهیلات‌دهی بانک مسکن در سال 1401 مرهون زحمات کارکنان بانک مسکن است، افزود: رسالت بزرگی در حوزه تسهیلات‌دهی در حوزه مسکن بر روی دوش بانک مسکن قرار داده شده و تقریبا 92 درصد از تسهیلات‌دهی بانک مسکن نیز در بخش مسکن صورت گرفته است و چه در حوزه طرح نهضت ملی و چه بخش‌های دیگر مانند ودیعه مسکن و خرید همه این موارد به بخش مسکن باز می‌گردد و چه اعتبار و افتخاری بهتر که این تلاش برای ایجاد سرپناه برای مردم صورت می‌پذیرد.

سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه مسکن در سبد هزینه خانوارها و همچنین ایجاد تورم در کشور رقم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است، گفت: 340 قلم کالا در شاخص تورم تاثیرگذار هستند و از این میان مسکن کالایی است که به تنهایی 33 درصد از وزن تورم متعلق به آن است. اگر وزن تورمی مسکن کاهش یابد این موضوع در شاخص تورم بسیار اثرگذار است.

دکتر عسکری افزود: رسالت و کار ما در بانک مسکن بسیار می‌تواند در کاهش شاخص تورم اثرگذار باشد و بار هزینه مردم را کم کند. البته بانک مسکن بخشی از کار حوزه مسکن را در دست دارد و سایر دستگاه‌ها نیز در این عرصه مسوول و اثرگذار هستند اما به سهم خودمان بسیار می‌توانیم در این زمینه اثرگذار باشیم.

سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه در حوزه بانکداری دیجیتال بانک مسکن باید مجهز به فناوری‌های روز شود گفت: در بانک‌ مسکن کارهای خوبی در حوزه بانکداری دیجیتال صورت گرفته است که باید ضمن استفاده از این موارد در حوزه خدمات بانکی و اطلاع رسانی آن برای استفاده عموم از این خدمات، تلاش بیشتری برای ارتقای بانک در این حوزه انجام دهیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش و همکاری کارکنان بانک مسکن این بانک در آینده هر چه بیشتر رسالت و مسوولیت اجتماعی خود را در بخش تخصصی‌اش یعنی مسکن بتواند به خوبی ایفا کند.

سایت مسوولیت اجتماعی و پایداری بانک مسکن رونمایی شد

در مراسم هشتاد و چهارمین سالروز تاسیس بانک مسکن با حضور علی عسکری سرپرست بانک مسکن و اعضای هیات مدیره از سایت مسوولیت اجتماعی این بانک در زیر مجموعه وبسایت اصلی آن رونمایی شد.

بانک مسکن در پی ایجاد ارزش متقابل میان جامعه و خود است و در این راه شفافیت در اطلاع‌رسانی را سرلوحه کار خود قرار داده و از این رو سایت مسوولیت اجتماعی بانک به صورت رسمی جهت انسجام بخشی و اطلاع رسانی اقدامات مجموعه بانک مسکن در این حوزه به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

سایت مسوولیت اجتماعی بانک مسکن از طریق آدرس

www.bank-maskan.ir/web/csr

در دسترس عموم قرار داده شده است.

همچنین در حاشیه این مراسم دفتر یادمان و یادبود سالروز تاسیس بانک مسکن به امضای سرپرست بانک و اعضای هیات مدیره رسید.

لازم به ذکر است این دفتر یادبود در موزه آثار بانک به نمایش گذاشته می شود.

 

هیبنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: