درآئین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران:

در راستای حمایت از فعالان اقتصادی، نرخ مالیاتی سال آینده نیز کاهش می یابد

در راستای حمایت از فعالان اقتصادی، نرخ مالیاتی سال آینده نیز کاهش می یابد
کدخبر : 574044

وزیر امور اقتصادی و دارایی در آئین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران بر حمایت از فعالان اقتصادی خوش حساب، قانونمند و منضبط تاکید کرد و گفت: در راستای حمایت مالیاتی از فعالان عرصه تولید و بخش مولد کشور، سال آینده نیز نرخ مالیاتی همانند امسال کاهش می یابد.

دکتر سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسمی که با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، برخی از مدیران و مسئولان کشوری و جمعی از اصحاب رسانه های خبری و فعالان اقتصادی در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد اظهار داشت: در راستای اجرای رویکرد دولت مردمی، مبتنی بر تسهیل و تشویق بخش مولد کشور بنا داریم نظام پاداش و جزا را عادلانه اجرا کنیم به طوری که رویکردهای سیاستگذاری به سمت شناسایی و برخورد با متخلفان و اعمال جرایم قانونی سوق یافته و به رسم درستکاری از  فعالان اقتصادی که به موقع و به نحو مطلوب تعهدات خود را انجام می‌دهند تقدیر به عمل آوریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی هدف از برگزاری آئین «رسم درستکاری» و رونمایی از سامانه تراز را، معرفی و تشویق فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت : یکی از شاخص‌های مهم انتخاب این افراد، نداشتن معوقات مالیاتی است.

 دکتر خاندوزی افزود: از همه پایگاه‌های اطلاعاتی نهادهای مختلف، شاخص هایی همچون اطلاعات مالیاتی، بانکی، گمرکی، مسئولیت پذیری، ارزی، ظرفیت‌های کسب و کار و ... استخراج و عملکرد فعالان بخش خصوصی با استفاده از آن مورد سنجش قرار گرفته و از بین آنها، ۲۰۰ شرکت برتر انتخاب و در نهایت از ۱۰ شرکت برتر، تقدیر به عمل آمد و مقرر گردید بقیه شرکت‌های برگزیده نیز از امتیازات و مشوق‌های خاص وزارت اقتصاد بهره مند شوند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه سخنانش ضمن تقدیر از اقدامات و عملکرد نظام مالیاتی در طول یکسال گذشته، به رویکرد مودی مداری در دوره تحولی نظام مالیاتی اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای این رویکرد، برای نخستین بار در کشور حدود 77 درصد از اظهارنامه های مالیاتی را بدون رسیدگی، قطعی سازی کردیم.

 

رسانه مالیاتی ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: