فجر انرژی در مسیر ایرانی‌سازی/

۱۴ تفاهمنامه و قرارداد بفجر با شرکت‌های داخلی امضا شد

۱۴ تفاهمنامه و قرارداد بفجر با شرکت‌های داخلی امضا شد
کدخبر : 575443

شرکت فجر انرژی خلیج فارس در چهارمین همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش، ۱۰ تفاهمنامه و ۴ قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان با ارزشی بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال و ۱۸۰ هزار یورو منعقد کرد.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس در این رویداد همراه با سایر شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس با حضور فعال در این نمایشگاه به گفت‌وگو با شرکت‌های فعال ایرانی و بازدید از غرفه آن‌ها پرداخته است.  

در روز اول این رویداد، فجر انرژی خلیج فارس، ۱۰ تفاهم نامه و ۴ قرارداد با شرکت‌های مختلف ایرانی امضا کرد، مجموع تفاهمنامه‌ها با ارزشی بالغ بر ۱۱۵۰ میلیارد ریال بوده و مجموع قراردادها بیش از ۱۸۰ هزار یورو و ۵۰ میلیارد ریال است.

این تفاهم نامه‌ها و قراردادها با شرکت‌های پالایه سازان فرآیند توس، کاوش صنعت توس، برنا صنعت توس، سرو نیرو، پرتو صنعت پاژ، فرادید توربو صنعت، اطلس کهن صنعت، برنا الکترونیک، رابید انرژی پاژ، اندیشه توربین پارسه، اندیشه شمال و تجهیزات صنعت پیشگام منعقد شده است.

 ۱۴ تفاهم نامه و قرارداد همکاری شرکت فجر انرژی خلیج فارس در زمینه‌های ساخت روتور، کمپرسور، فیلتر ممبران، قطعات یدکی توربین، سوئیچگیرهای عایق گازی، قطعات پمپ‌های تزریق مواد شیمیایی وقطعات یدکی انواع ولو، تجهیزات کنترل خوردگی و برقی، پمپ‌های اسکرو، قطعات پمپ‌های سانتریفیوژ، انواع فیلترهای صنعتی و شیرهای توپی و محرک‌های صنعتی مورد نیاز این شرکت است.

علی زال خانی مدیرعامل شرکت فجر انرژی فارس در  پنل‌های تخصصی این نمایشگاه تاکید کرد: شرکت فجر آماده دریافت پیشنهادها و طرح‌های شرکت‌های دانش بنیان در زمینه کاهش کربن و تصفیه پساب‌های صنعتی است.

 گفتنی است که شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سه دوره قبلی این نمایشگاه با انعقاد چندین تفاهم نامه با شرکت‌های ایرانی و تکیه بر باور داخلی و همچنین برنامه ریزی مدون طی بیست سال توانسته بود بیش از ۱۵۰۰ قطعه و ۱۳ نوع ماده شیمیایی را بومی‌سازی کرده و از خروج بیش از ۴۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کند. همچنین این تفاهم نامه‌ها باعث صرفه جویی ۳۷۰ میلیاردی فجر در هزینه‌های خود شده بود.

 

روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

اخرین اخبار
اخرین اخبار