رشد۲۹۷ درصدی تعیین تکلیف کالاها/

جزییات دستاوردهای سازمان تملیکی در دولت سیزدهم

جزییات دستاوردهای سازمان تملیکی در دولت سیزدهم
کدخبر : 576145

دولت سیزدهم با اهتمام ویژه به اصلاح ساختارهای سازمان اموال تملیکی و سرعت بخشی به وضعیت کالاها در انبارها، دستاورد مهم تعیین تکلیف بیش از ۲۶ همتی کالا در سال جاری و رشد ۲۹۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را رقم زد.

سازمان اموال تملیکی که در دولت های گذشته مورد غفلت واقع شده بود و منجر به انباشته شدن کالاها بیش از چند دهه شده بود با تاکید شخص رییس جمهور آیت الله رییسی مورد توجه قرار گرفت.

در راستای بازدید رییس جمهور از گمرکات و انبارهای استان بوشهر در مهرماه سال ۱۴۰۰ که به عنوان نقطه عطف عملکرد این سازمان در ایفای وظایف محوله منجر شد، سه مطالبه مهم و حیاتی از جمله اصلاح قوانین و مقررات مربوط به اداره سازمان، اصلاح ساختار و تشکیلات سازمان و ساماندهی انبارها و تسریع در تعیین تکلیف اموال از سوی رییس جمهور مورد تاکید قرار گرفت.

این تاکید رییس جمهور برای پایان بخشیدن به مسائل و مشکلات این سازمان بود که به دنبال آن برنامه های عملیاتی وزیر امور اقتصادی و دارایی آغاز شد و به تبع بازدید ریاست قوه قضاییه و وزیر اقتصادی از انبارهای سازمان اموال تملیکی در راستای هماهنگی بین نهادی و تاکید بر اصلاح امور صورت گرفت.

امروز بعد از گذشت بیش از یک سال شاهد جهش عملکرد، برنامه کاربردی و اجرایی تحت عنوان «سند تحولی» هستیم که برخی از این برنامه ها برای نخستین بار در طول تاریخ سازمان اموال تملیکی رقم خورد.

اقداماتی از جمله امحای فنی خودروهای لوکس قاچاق آمریکایی برای نخستین بار در طول انقلاب اسلامی، تعیین تکلیف و فروش یک هزار و ۶۲ خودرو وارداتی که از سال ۱۳۹۷ در گمرکات و بنادر سراسر کشور رسوب شده بود، اخذ کد بورس کالا و انرژی و فروش کالا (پروپیلن سنگین) در بورس کالا برای اولین بار توسط این سازمان صورت گرفت.

تعیین تکلیف بیش از ۲۶ همت کالا به انحای مختلف در سال جاری با رشد ۲۹۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد حدود۵۰۰ درصدی فروش های سازمان در سال جاری درمقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد حدود۹۰۰ درصدی اعاده کالاها به صاحبان کالاها در حوزه تولید و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از جمله این تحول ها بوده است.

یکی دیگر از اقدامات این سازمان واگذاری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان کالا به دستگاه های حمایتی در راستای مسئولیت اجتماعی در ۱۱ ماه امسال بوده است.

ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

پربازدیدترین
اخرین اخبار
پربازدیدترین
اخرین اخبار