منطقه آزاد کیش

اجرای طرح پزشکی خانواده در حوزه سلامت کیش

اجرای طرح پزشکی خانواده در حوزه سلامت کیش
کدخبر : 580314

رئیس مرکز بهداشت کیش از اجرای طرح پزشکی خانواده به منظور سهولت دسترسی اقشار مختلف جامعه به نظام سلامت همچنین کاهش پرداخت ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر محمدرضا رضانیا رئیس مرکز بهداشت جزیره در این خصوص گفت: برنامه ریزی ها در زمینه اجرای طرح پزشکی خانواد،ه امسال از سوی وزارت بهداشت با مشارکت تمامی معاونت ها پیگیری می شود و هدف از اطلاع رسانی آن، آگاهی خانواده ها از دریافت مشوق‌های پزشکی، خدمات استاندارد و کاهش پرداخت هزینه ها با مشارکت در این طرح می باشد.

دکتر رضانیا افزود: تشکیل ستاد اجرایی و کارگروه نظام ارجاع برنامه پزشک خانواده ،بررسی وضعیت موجود زیرساخت‌های برنامه در سطوح دو و سه، سامانه‌های نوبت‌دهی، ارائه خدمات و بازخورد، تدوین و ارائه نظام و نقشه ارجاع منطبق با نظام سطح‌بندی خدمات سلامت ، از جمله انتظارات در این طرح است.

رضا نیا اظهار داشت: در این طرح، ارجاع الکترونیک (نوبت‌دهی الکترونیک) در سطح وزارت خانه و دانشگاه ها ی علوم پزشکی تدوین شده و افرادی که از این طریق به بیمارستان‌ها معرفی شوند، درصد پرداختی‌شان برای بستری کاهش خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت کیش یکی از اهداف مهم این برنامه برای اجرا در سطح کشور را ارتقای سواد سلامت برشمرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: