با حضور مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران صورت گرفت؛

پایان تعمیرات سالیانه کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

پایان تعمیرات سالیانه کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
کدخبر : 581665

با انجام یکی از کامل ترین تعمیرات سالیانه کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از امروز فعالیت این کارخانه از سر گرفته شد.

 مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در بازدیدی از مجموعه کارخانه فرآوری شرکت با بیان این مطلب گفت: یکی از مهمترین موضوعات در کارخانه فرآوری، بحث تعمیرات دوره ای است که امروز شاهد به پایان رسیدن یکی از مفصل ترین و کامل ترین تعمیرات دوره ای در این سال ها بودیم.

وی با تاکید بر اینکه برای بالابردن طول عمر تجهیزات بهترین تعمیرات را در این دوره داشتیم افزود: تیکنر به طور کامل تخلیه و رفع عیب شد .همچنین در قسمت آسیاب ها زیرسازی لازم انجام گرفت و الکتروموتور ۶ کیلوولت جدید بالمیل نصب و وارد مدار شد و خوشبختانه تعمیرات بلندمدت و سالیانه ما طبق برنامه زمانبندی شده در مدت ۱۰ روز به پایان رسید.

حمیدیان اضافه کرد: با توجه به فرسایشی که سنگ آهن بر روی لاینرهای آسیاب ایجاد می کند مجبوریم تقریبا هر ۴ ماه یکبار برحسب نوع سنگ، تعمیرات ریلاینینگ را انجام دهیم که این تعمیرات کوتاه مدت است و ظرف چهار تا پنج روز انجام می شود.

وی در ادامه در توضیح فعالیت های کارخانه فرآوری گفت: کارخانه فرآوری شرکت دارای دو خط تولید مستقل برای سنگ آهن کم عیار و پر فسفر چغارت و سنگ آهن کم عیار و کم فسفر سه‌چاهون است که در این واحد سنگ آهن پس از خردایش در آسیابهای خود شکن و گلوله‌ای ، توسط دستگاههای جدایش مغناطیسی پر عیار و آماده ارسال به بخش های فولادسازی می‌شود.

 

تاکید مدیرعامل بر حفظ سلامت و ایمنی پرسنل

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در ادامه پس از بازدید از مرکز کنترل و مدیریت آب شرکت گفت: این مرکز کار دریافت، ذخیره، توزیع و مدیریت مصرف آب مجموعه سنگ آهن مرکزی را انجام می دهد .

وی با بیان اینکه امروز به دلیل تلاقی معادن جدید با این مجموعه دو راه پیش رو داریم اظهار کرد: برای باقی ماندن مخازن در این مرکز باید بهره برداری از معدن نزدیک به این واحد را مدیریت کنیم و مخازن جدید اضافه کنیم یا باید مخازن به طور کامل جا به جا شوند.

حمیدیان افزود: صحبت هایی هم درباره پیشبرد پروژه های صرفه جویی در آب بازیافتی داشتیم تا بتوانیم با این مدل حداکثر استفاده از آب را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی همچنین در بازدید از سالن تولید هیپوکلریت سدیم ضمن تاکید بر حفظ سلامت و ایمنی کارکنان گفت: این مجموعه مجموعه کاملی است و وظیفه استانداردسازی آب شرب مجموعه شرکت را برعهده دارد.

وی در خصوص بهره گیری از این آب برای توسعه فضای سبز گفت: با توجه به پروژه شبکه فاضلاب که در بافق انجام دادیم قرار بر این است که به تدریج آب تصفیه شده فاضلاب برای مصارف صنعتی و کشاورزی استفاده شود و آب سالمی که از چاه و خط لوله اختصاصی شرکت وارد مجموعه می شود برای آب شرب باقی بماند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: