هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

بازدید وزیر صمت از پروژه پیشران نیروگاه شهید باکری سمنان

بازدید وزیر صمت از پروژه پیشران نیروگاه شهید باکری سمنان
کدخبر : 582145

عباس علی آبادی، وزیر صمت به همراه محمدرضا موثقی‌نیا، رئیس هیئت عامل ایمیدرو؛ اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و مدیران و معاونین مجموعه «ومعادن» و پویاانرژی و نیز مسئولین استانی و شهرستانی صبح امروز پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ از پروژه افزایش ظرفیت ۳۶۶ مگاواتی نیروگاه سمنان بازدید کرد.

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، با اشاره به این که طرح افزایش ظرفیت ۳۶۶ مگاواتی نیروگاه سمنان اولین پروژه از پروژه‌های ۴۸گانه پیشرانان پیشرفت ایران است که سنکرون شده، بیان کرد: سرعت اجرای این پروژه که سنکرون واحد اول آن حدودا ۵.۵ ماه طول کشید در نوع خود رکوردشکنی بی‌سابقه‌ای را در این صنعت رقم زد. با این افزایش، ظرفیت اسمی نیروگاه سمنان به ۷۳۲ مگاوات رسید.

سعدمحمدی افزود: هلدینگ «ومعادن» در راستای توسعه زیرساخت‌های صنعت و تامین انرژی مورد نیاز واحدهای تولیدی زیرمجموعه، این پروژه را با استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی به سرانجام رساند.

محمدزمان جلویان، مدیرعامل هلدینگ پویاانرژی نیز با بیان اینکه یک نیروگاه گازی به طور متوسط در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۸ ماهه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: «تامین مالی» به موقع از سوی سهامدار عمده، یعنی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین دلیل اجرای این طرح ظرف مدت پنج ماه دانست؛ همچنین آمادگی بستر و تجهیزات جانبی (BOP) و نیز تلاش شبانه‌روزی همکارانمان از دیگر دلایل آن است.

یادآور می‌شود که هشت پروژه از ۴۸ پروژه پیشران اقتصادی کشور، تحت راهبری و مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است. شرکت پویاانرژی که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است، طی تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت صمت، نیرو و شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی برای افزایش ظرفیت ده هزار و ۵۰۰ مگاواتی برق منعقد شد، پروژه پیشران افزایش ظرفیت ۳۶۶ مگاواتی نیروگاه سمنان را کلید زد و واحد اول این پروژه طی حدوداً پنج ماه به شبکه سراسری برق متصل شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: