مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران:

دهک های شش تا نه از کاهش پرداخت حق بیمه برخوردار هستند

دهک های شش تا نه از کاهش پرداخت حق بیمه برخوردار هستند
کدخبر : 582455

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: دهک های 6 تا 9 از کاهش پرداخت حق بیمه برخوردار هستند.

جمشید شایانفر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، در خصوص بیمه رایگان 3 دهک اول جامعه گفت: هدف از تاسیس سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه آحاد جامعه بوده و است، لذا برهمین اساس بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در قالب 4 صندوق بیمه ای تحت پوشش بیمه هستند، یک گروه کارکنان دولت و اعضا خانواده آنها قریب به 5 میلیون نفر است؛ گروه روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، گروه سایر اقشار و گروه دیگر صندوق ایرانیان هستند که به صورت فردی اقدام به بهره مندی از بیمه می کنند.

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه صندوق ایرانیان حدود 17 میلیون نفر جمعیت دارد افزود: البته بیمه زمان و اعتبار دارد که درحال حاضر قریب به 11 میلیون نفر از این تعداد بیمه فعال داشته و بیمه 6 میلیون نفر فاقد اعتبار است؛ خوشبختانه این افراد می توانند در هرزمانی بیمه خود را تمدید اعتبار کنند.

وی تصریح کرد: 3 دهک اول جامعه براساس قانون بودجه بیمه رایگان دارند که از ابتدای سال 1401 این قانون اجرایی شده است. 2 دهک دیگر جامعه نیز اخیرا براساس مصوبه هیات وزیران به مجموع بیمه شدگان رایگان بیمه سلامت اضافه شدند، لذا درحال حاضر 5 دهک از پوشش رایگان بیمه سلامت برخوردار هستند.

شایانفر ادامه داد: اگر افراد به سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند، وضعیت بیمه آنها مورد بررسی قرار گرفته و دهک ها در سامانه به طور کامل مشخص است؛ با اقدامات صورت گرفته برای دهک 6 تا 9 کاهش حق بیمه درنظرگرفته شده است، بر همین اساس در دهک ۶ از ۴۳۰ هزار تومان حق بیمه سالانه به ۲۸۷ هزار تومان در سال، در دهک ۷ از ۵۷۴ هزار تومان حق بیمه در سال به ۴۳۰ هزار تومان، در دهک ۸ از ۸۶۱ هزار تومان حق بیمه سالانه به ۵۷۴ هزار تومان و در دهک ۹ از یک میلیون و ۱۴۸ هزار تومان حق بیمه سالانه به ۷۱۷ هزار تومان در سال کاهش یافته است.

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: از سوی دیگر افراد با شماره گیری کد دستوری #1666* می توانند از وضعیت پوشش بیمه ای خود مطلع گردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: