سازمان تأمین‌اجتماعی

بوشهر؛ مقصد چهل‌و‌سومین سفر استانی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی

بوشهر؛ مقصد چهل‌و‌سومین سفر استانی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی
کدخبر : 582729

استان مرزی بوشهر با جمعیت تقریبی یک میلیون و 320 هزار نفر و مساحت 27 هزار و 600 کیلومتر مربع و نیز 707 کیلومتر مرز دریایی و پوشش بیمه‌ای 78 درصدی، امروز چهارشنبه یکم شهریور میزبان مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان در چهل‌وسومین سفر استانی میرهاشم موسوی است.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، موسوی صبح امروز در دومین دور از سفرهای استانی و  به‌منظور بازدید میدانی یک روزه از چگونگی ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان استان بوشهر و نیز دیدار و گفت‌وگو با مسئولان محلی، وارد این استان شد.

در این سفر، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها، دکتر مهدی اسلامی معاون درمان و حسن ضابطی مدیرکل امور مجلس و دولت سازمان تأمین‌اجتماعی، مدیرعامل این سازمان را همراهی می‌کنند.

براساس این گزارش، بازدید از بیمارستان مهر برازجان، درمانگاه 9 دی دیلم، پروژه درمانگاه دیلم، درمانگاه تخصصی شهید مطهری گناوه، بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و نیز پلی‌کلینیک مبعث بوشهر به‌همراه دیدار با استاندار بوشهر و همچنین افتتاح پروژه آزمایشگاه مرجع مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی استان در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر از جمله برنامه‌های سفر میرهاشم موسوی به استان بوشهر اعلام شده است.

در استان بوشهر با جمعیتی در حدود یک میلیون و 320 هزار نفر، 78 درصد جمعیت تحت پوشش خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی هستند. مجموع تعداد افراد تحت پوشش حمایت‌های متنوع بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی در این استان حدود یک میلیون و 34 هزار نفر شامل 950 هزار نفر بیمه‌شده اصلی و تبعی، و 95 هزار نفر بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی و تبعی است.

تأمین‌اجتماعی در استان بوشهر 15 شعبه دائم، به‌همراه 8 شعبه اقماری و 6 کارگزاری را برای ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای به بیمه‌شدگان و بازنشستگان این استان سازماندهی کرده است که متوسط پرداختی این مراکز به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران استان در هر ماه بابت تعهدات کوتاه‌مدت و بلند‌مدت بیمه‌ای حدود 347 میلیارد تومان است.

در بخش درمان نیز ظرفیت‌های ارائه خدمات سلامت به بیمه‌شدگان و بازنشستگان استان در بخش درمان مستقیم، مشتمل بر 11 مرکز و شامل 3 بیمارستان در بوشهر، برازجان و عسلویه به همراه 8 مرکز درمانی عمومی، تخصصی و پلی‌کلینیک است. در بخش درمان غیرمستقیم استان نیز ظرفیت‌های ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان استان شامل 16 بیمارستان طرف قرارداد به همراه 154 درمانگاه، پلی کلینیک و مرکز بهداشتی و درمانی و نیز 223 پزشک طرف قرارداد است.

گفتنی است سازمان تأمین‌اجتماعی هم‌اکنون نزدیک به 500 شعبه بیمه‌ای و 403 بیمارستان و مرکز درمانی در استان‌های مختلف‌، برای ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارآفرینان دارد و سفرهای استانی مدیرعامل این سازمان به استان‌های مختلف در راستای رویکرد دولت سیزدهم در زمینه حضور بلاواسطه در میان مردم و بررسی مسائل و مشکلات مردم از نزدیک و با هدف ارزیابی‌ مستقیم از ظرفیت‌ها و امکانات و موانع خدمت‌رسانی، بررسی و اطلاع دقیق و بهنگام از مسائل و مشکلات و تلاش برای رفع برخی نواقص احتمالی انجام می‌شود.

تامین اجتماعی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: