ایمیدرو اعلام کرد؛

صرفه جویی ارزی ۱.۷ میلیارد دلاری با اجرای سیاست بومی‌سازی در دولت سیزدهم

صرفه جویی ارزی ۱.۷ میلیارد دلاری با اجرای سیاست بومی‌سازی در دولت سیزدهم
کدخبر : 582827

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: اجرای سیاست بومی‌سازی، سبب صرفه‌جویی ارزی بیش از ۱.۷ میلیارد دلاری در شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی شد.

ایمیدرو، به مناسبت هفته دولت حاکی است، در راستای برنامه های دولت و وزارت صنعت معدن و تجارت، این سازمان با اجرای سیاست بومی سازی و راهبری آن در شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، طی سه سال گذشته صرفه جویی ارزی افزون بر یک میلیارد و ۷۲۴ میلیون دلاری را رقم زد.

بر اساس این گزارش، از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ ارزش برنامه های بومی سازی در شرکت های زیرمجموعه و تابعه به ترتیب به ۶۱۸ میلیون، ۵۷۰ میلیون و ۵۳۶ میلیون دلار رسید.

در سال گذشته شرکت فولاد مبارکه با ۱۷۰.۱ میلیون دلار، بیشترین سهم در صرفه جویی ارزی را به خود اختصاص داد. پس از آن شرکت های فولاد خوزستان با ۱۳۸.۴ میلیون و ملی مس با ۸۱ میلیون دلار در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

در مدت مورد بررسی، شرکت های فولاد خراسان، گل گهر، منطقه ویژه خلیج فارس، ذوب آهن اصفهان، ملی فولاد، چادرملو، گهرزمین، تهیه و تولید مواد معدنی، فولاد هرمزگان، میدکو، آلومینای ایران، آلومینیوم جنوب، سرمایه گذاری پارسیان، توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) و فولاد سنگان در رتبه های چهارم تا هجدهم قرار گرفتند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: