سازمان منطقه آزاد کیش

رضایت مردم، ملاک ارزیابی عملکرد ادارات کیش است

رضایت مردم، ملاک ارزیابی عملکرد ادارات کیش است
کدخبر : 583264

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت:تمام دستگاه ها ،ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش ملزم به ارائه برنامه های خود در حوزه بهبود فرایندها هستند.

 رحیم سرهنگی در نود و پنجمین جلسه شورای اداری کیش، بر اصلاح فرآیندهای تمامی بخش ها و دستگاه های دولتی در جزیره کیش تاکید کرد.

سرهنگی با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامیداشت و گفت: همه مسئولان بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف موظف به تکریم، پاسخگویی دقیق و ارائه خدمات مناسب به مردم هستند که رضایت مندی آنان را در پی داشته باشد؛ از اینرو این دستگاه ها ملزم به ارایه برنامه‌های مکتوب خود در راستای تحقق این مهم هستند.

وی با بیان این که شورای اداری منطقه آزاد کیش از این پس ماهانه برگزار می شود؛ ادامه داد: سیستم ارزیابی از ادارات، نهادها و سازمان های مستقر در جزیره کیش بر اساس نظرخواهی از مردم در فضای مجازی و نظر سنجی از آنان راه اندازی خواهد شد تا نقاط ضعف و قوت دستگاه های مستقر در کیش شناسایی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به دیدار مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه با مردم در مسجد امام حسن مجتبی (ع) گفت: مصمم هستیم فرهنگ پاسخگویی را در قالب دیدار مردمی ترویج و در مناسبت های مختلف به آن تداوم بخشیم.

سرهنگی، خواستار تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار شد و خاطر نشان کرد: مساحت کم جزیره کیش و تجمیع ادارات،دستگاه و نهادها در فاصله کوتاه از یکدیگر می تواند با توجه به همه گیر نشدن فرهنگ بهره مندی از خدمات دولت الکترونیک، کیش را در زمره مناطق پیشتاز در این زمینه مطرح کند.

وی با بیان این که همه ما عضو یک مجموعه، خانواده و نمونه کوچکی از ایران در جزیره کیش هستیم؛ افزود: تاثیرات عملکردی هر یک از دستگاه ها بر یکدیگر رصد و شناسایی خواهد شد و در این میان هر یک از دستگاه ها نیز باید نظام شناسایی مشکلات خود و رفع سریع آنها را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: کار شبانه روزی و جهادی را در دستور کار خود قرار دهیم تا مردم در سایه تعامل و همکاری دستگاه ها از خدمات ما منتفع شوند .

سرهنگی با اشاره به پایین بودن سطح بهره وری و لزوم توجه به این مقوله بیان داشت: مدیریت توانمند و با انگیزه در کنار اصلاح فرایندها و ارتقاء کارایی کارکنان بوسیله آموزش، ایجاد انگیزش، رعایت عدالت و نظام پرداخت دستمزد عادلانه، امکان ارتقاء سطح بهره وری را مهیا می کند.

وی با اشاره به هجمه های رسانه ای دشمن در کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی و ایجاد نا امیدی در بین مردم با القاء عدم توانمندی دولتمردان در ایجاد یک حکمرانی توام با توسعه اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی افزود: جزیره کیش نمونه و پایلوت مناسبی برای تحقق حکمرانی مطلوب و معرفی الگوی مناسبی از مدیریت در جمهوری اسلامی ایران و تداعی کننده یک آرمانشهر اسلامی است که در آن بخش خصوصی، دولتی و اقشار مختلف مردم به وظایف خود واقف هستند و آن را به نحو احسن انجام می دهند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برلزوم همکاری و همیاری تمام دستگاه ها در تحقق آرمان شهر اسلامی تاکید و خاطر نشان کرد: ارائه خدمات مناسب به مردم، تکریم آنان و ترویج فرهنگ پاسخگویی مسوولان، می تواند زمینه ساز حکمرانی مطلوب و ایجاد امید در جزیره کیش و تسری آن به سرزمین اصلی باشد.

سرهنگی خاطرنشان کرد: گردشگری سهم بسزایی در رونق جزیره کیش بر عهده دارد و تمامی مراکز خدمات گردشگری باید به این موضوع توجه داشته باشند که ارائه خدمات مطلوب موجبات رضایت و بازگشت گردشگر را فراهم می کند و این مهم را نیز باید مد نظر قرار دهند که اگر مجموعه ای خود بهبود نباشد؛ تنزل پیدا می کند. ‌

وی در پایان با اشاره به هزینه بالای اجاره خانه در کیش، آن را مشکل ملی و در سطح کشور دانست و بر لزوم ساخت واحدهای مسکونی غیرقابل فروش و ارائه آن به زیر مجموعه فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: انبوه سازی واحدهای مسکونی این امکان را می دهد که قیمت اجاره خانه را در کیش کنترل و از سوداگری در این زمینه جلوگیری کنیم.

همچنین امام جمعه کیش در این جلسه با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته دولت گفت: از آنجایی که انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) و پیروزی نهایی جبهه حق بر باطل است از اینرو این دولت بسیار مقدس و ارزشمند است.

حجت الاسلام و المسمین علیرضا بی نیاز با بیان این که خدمت در چنین نظام و دولتی تقدس و ارزش خاصی دارد و آن را تنها یک مسوولیت اجرایی نبینیم؛ ادامه داد: بهترین خدمت به نظام اسلامی، رفع مشکلات مردم است که مسوولان با اجابت این مهم، خود را در زمره سپاهیان و لشکریان امام زمان (ع) قرار می دهند.

حجت الاسلام و المسمین بی نیاز با اشاره به عواقب و مصائب ارجحیت مصالح شخصی بر مصالح جامعه و مردم افزود: نظام اسلامی برای انجام رسالت خود نیازمند کارگزاران، مدیران و مسوولان متقی، صالح، توانمند و جهادی است که این ویژگی ها در شخصیت شهید باهنر و رجایی بارز و مشهود بود.  

امام جمعه کیش تصریح کرد: امیدواریم با حضور رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شاهد رفع مشکلات و توسعه کیش باشیم و فراموش نکنیم که عضوی از یک نظام و دولت اسلامی هستیم که زمینه ساز پیروزی حق بر باطل و ظهور امام عصر(عج) است.

گفتنی است بهره‌مندی از ظرفیت دانشگاهی و رفع مشکل پروازها برای تشکیل کلاس‌های درسی دانشگاه‌ها، تشریح وظایف قرارگاه تبیین جزیره کیش، کمبود آب جهت آبیاری فضای سبز، رفع مشکلات زیرساختی در زمینه تجارت الکترونیک و توسعه کسب و کار‌ها با محور موانع گمرکی، همکاری تمامی ادارات در مبارزه با مواد مخدر و نصب نشدن ۱۰۰ درصدی پلاک کد پستی ده رقمی برای منازل از جمله مواردی بود که در جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین لزوم انعکاس عملکرد دولتمردان در دولت سیزدهم از سوی رسانه‌های گروهی، ارسال اطلاعات و آمار تمامی دستگاه‌ها به سازمان منطقه آزاد کیش، بازسازی مدارس کیش و قدردانی رییس آموزش پرورش از اقدامات رحیم سرهنگی، تعرفه آب و برق، تنوع قرارداد‌های استخدامی و نابرابری در پرداخت دستمزدها، طراحی مدل فرهنگ سازمانی در کیش، خود مراقبتی و پیش بینی آسیب‌ها قبل از ایجاد بحران در ادارات کیش از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: