معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

تعامل هدفمند با سرمایه گذاران خارجی در رویداد بین‌المللی CIFIT در دستور کار

تعامل هدفمند با سرمایه گذاران خارجی در رویداد بین‌المللی CIFIT در دستور کار
کدخبر : 583494

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم هدف اصلی از حضور در بیست و سومین رویداد سرمایه گذاری و تجارت چین (CIFIT) را ایجاد تعامل هدفمند اقتصادی و مذاکره با سرمایه گذاران خارجی جهت توسعه زیرساخت ها و رونق بخش های مختلف اقتصادی در جزیره قشم دانست.

منصور عظیم‌زاده اردبیلی با بیان این مطلب اظهار داشت: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، پیمان بریکس و همچنین برنامه جامع ۲۵ ساله همکاری‌های راهبردی مشترک میان ایران و چین، فرصت‌های مناسبی جهت تقویت معاملات تجاری و اقتصادی فراهم کرده است.

عظیم‌زاده اردبیلی ادامه داد: شرکت در این رویداد بین المللی امکان برقراری تماس مستقیم با سرمایه گذاران و تامین کنندگان بین الملی سرمایه فراهم کرده و همچنین به معرفی منطقه آزاد قشم به عنوان یک بازار هدف و مقصد جذاب برای جذب سرمایه های خارجی کمک می کند.

وی افزود: در دو روز نخست برگزاری نمایشگاه بین المللی چین (CIFIT) مذاکرات خوبی با سرمایه گذاران علاقه‌مند درخصوص توسعه و تجهیز بنادر تجاری جزیره قشم و رونق بخشیدن به این حوزه صورت گرفته است.

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، پیگیری و جلب توجه سرمایه‌گذاران چینی برای حضور و سرمایه گذاری در موضوعات مرتبط با منطقه آزاد قشم مندرج در سند جامع همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین نیز از دیگر موضوعاتی است که شرکت در این رویداد بین المللی می تواند به تسهیل آن کمک کند.

عظیم‌زاده اردبیلی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه آزاد قشم با بیش از ۹۰ بسته سرمایه‌گذاری در حوزه های لجستیک، نفت و انرژی، صنعت، شیلات و گردشگری را در این رویداد بین المللی ارائه کرده که با استقبال خوبی از جانب فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران کشور چین مواجه شده است.

گفتنی است؛ بیست و سومین رویداد تجارت و سرمایه‌گذاری چین ( CIFIT ۲۰۲۳) به‌عنوان تنها رویداد تشویق سرمایه‌گذاری کشور چین برای تسهیل سرمایه گذاری های مشترک در دیگر کشورها در روزهای ۸ الی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی (برابر با ۱۷ لغایت ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ هجری خورشیدی) در شهر شیامن کشور چین برگزار می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: