مدیرعامل فرابورس ایران اعلام کرد؛

جهش ۱۶۰ درصدی پذیرش شرکت‌ها در فرابورس

جهش ۱۶۰ درصدی پذیرش شرکت‌ها در فرابورس
کدخبر : 583627

محمدعلی شیرازی از افزایش ۱۶۰ درصدی تعداد شرکت‌های پذیرش‌شده خبر داد و گفت: در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری در فرابورس ۱۲ جلسه هیات پذیرش تشکیل شده و طی این جلسات تعداد ۱۳ شرکت را پذیرش کرده‌ایم ضمن آنکه تعداد ۴ شرکت نیز در جلسات آتی هیات پذیرش به طور مجدد بررسی خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ، محمدعلی شیرازی با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست سال گذشته، ۵ شرکت پذیرش شده در حالی که امسال این رقم به ۱۳ شرکت رسیده است، افزود: در خصوص عرضه‌ها نیز از فروردین تا پایان مرداد ۱۴۰۲ عرضه اولیه ۱۰ شرکت و گشایش نماد ۴ شرکت در فرابورس رقم خورده است.

مدیرعامل فرابورس در ادامه مدیرعامل فرابورس در خصوص نحوه پذیرش شرکت‌ها عنوان کرد: تمامی معیارها و ضوابط پذیرش شرکت‌ها در دستورالعمل «پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران» مصوب دی‌ماه ۱۳۹۸ به طور شفاف مشخص شده است و فرابورس ایران نیز طبق این معیارها عمل می‌کند.

محمدعلی شیرازی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه برخورد سلیقه‌ای در فرایندهای پذیرش صورت نمی‌گیرد، افزود: پرونده‌ها و مدارک متقاضیان پذیرش در جلسات هیات پذیرش، طرح و به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مطابقت آن با ضوابط موجود در دستورالعمل سنجیده شود.

به گفته وی هدف فرابورس کمک به شرکت‌ها برای تامین مالی با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه است و به همین منظور بازارهای متنوعی طراحی کرده تا شرکت‌های کوچک و بزرگ با رعایت قوانین بازار و در نظر گرفتن حقوق سهامداران، بتوانند وارد این بازار شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: