کسب و کار

جزئیات تاخیر دستگاه‌های اجرایی در صدور مجوزهای کسب و کار

جزئیات تاخیر دستگاه‌های اجرایی در صدور مجوزهای کسب و کار
کدخبر : 586293

مرکز ملی مجوز ها در گزارشی آخرین جزئیات تاخیر در صدور مجوزها به تفکیک دستگاه ها طی یکسال منتهی به یکم آبان را منتشر کرد.

در طی یکسال منتهی به 1402/08/01 تعداد 1 میلیون و 255 هزار 779 درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده است. گفتنی است تعداد 643 هزار و 873 مجوز، غیرحضوری و کاملا الکترونیکی صادر شده است. همچنین تعداد 98 هزار و 699 درخواست با تاخیر در بررسی مواجه است.

لازم به ذکر است بیشترین درصد تاخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب‌وکار کشور؛ به ترتیب مربوط به وزارت صنعت و معدن، تجارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت کشور است. همچنین کمترین درصد تاخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب‌وکار کشور نیز مربوط به وزارت نیرو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان حفاظت محیط‌زیست است.گفتنی است شهرداری ها(32 مجوز) و قوه قضاییه (11 مجوز) دستگاه‌هایی هستند که تا کنون به درگاه ملی مجوزها متصل نشده اند.

در همین راستا رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد در گفت و گویی با اشاره به اینکه دستگاه ها باید سریع تر وضعیت درخواست صدور مجوز را سر و سامان دهند و تعیین تکلیف کنند، گفت: از این پس هر هفته چند مجوز معطل مانده از طریق درگاه ملی مجوزها صادر خواهد شد.

وی افزود: کسب و کار هایی که شناسه ی یکتا دارند از نظر حکومت، نسبت به آن ها که مجوز ندارند، معتبر تر هستند. در همین راستا صدور مجوز ها معطل مانده افزایش پیدا خواهد کرد و ما از دستگاه ها مختلف خواستیم که در صدور مجوز ها تعلل نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: