بانک شهر

تامین مالی گسترده طرح های زیربنایی شهری توسط بانک شهر

کدخبر : 593014

بانک شهر با تامین مالی گسترده طرح های زیربنایی شهری، توانسته نقش مهم و موثری در کاهش مشکلات و معضلات کلانشهرهای کشور ایفاء کند.

در آستانه پانزدهمین سالگرد تاسیس بانک شهر، معاونت سرمایه گذاری و امور شرکت های این بانک به تشریح عملکرد خود در حوزه های مختلف پرداخته است.

تامین مالی ۳۰ هزار میلیارد تومان از اوراق مشارکت شهرداری‌ها و پذیرش رکن ضمانت و عاملیت انتشار تمام اوراق مشارکت شهرداری‌ها (تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، قم و …) برای ساخت و راه‌اندازی طرح‌های قطار شهری، احیای بافت‌های فرسوده و تجهیز ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و … و پذیرش رکن ضمانت حدودا ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق صکوک مرابحه و اجاره در راستای حمایت از تولید ملی در صنایع مختلف اعم از دارویی و فولادی و هواپیمایی و غذایی و … از اقدامات مهم معاونت سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک شهر بوده است.

از دیگر دستاوردهای این معاونت نیز دستیابی به نرخ رشد ۲۵۴ درصدی درآمدهای کارمزدی بانک از محل پذیرش عاملیت و ضمانت انتشار اوراق صکوک، مشارکت و فعالیت های بازرگانی و تجاری اشاره کرد. همچنین تا پایان سال ۱۴۰۱ مجموعاً مبلغ ۳۲٫۰۰۰ میلیارد ریال اوراق گام در قالب ۳ نماد بورسی در بازار منتشر و عرضه شده و از این محل ۸٫۰۰۰ میلیارد ریال منابع جذب شعب عامل شده است.

معاونت سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک شهر در حوزه اجرای مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور نیز اقدامات قابل توجهی همانند: واگذاری صد درصد سهام شرکت توسعه بازرگانی بین‌الملل شهر، واگذاری شصت و پنج درصد از سهام شرکت پترو انرژی شهر، عرضه ۱۵درصد از سهام گروه مالی شهر در بازار سرمایه، ادغام شرکت مجری صدرای شهر در شرکت مسکن و ساختمان جهان و … را صورت داده است.

تحقق ۱۴۶درصدی بودجه شرکت ها در دوره ۶ و ۹ ماهه منتهی به ۳۱‌/۰۶‌/۱۴۰۲ و اصلاح و بهبود روند سود آوری شرکتها، از جمله سود آور شدن شرکت مسکن و ساختمان جهان نیز از اقدامات معاونت در حوزه افزایش کارایی و بازده سرمایه گذاری ها بوده و امید است روند موفقیت های این بانک در طی سال های آینده نیز ادامه یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: