سهام

واریز بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان سود برای سهامداران در هفته دوم بهمن

کدخبر : 593398

بیش از 600 میلیارد تومان سود در هفته دوم بهمن ماه سال جاری توسط سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد

جزییات واریز سود سهامداران در دومین هفته از بهمن ماه سال جاری حاکی از آن است که ۷ ناشر سود جاری و سنواتی ۲۷۱ هزار و ۹۵۵ سهامدار را که شامل ۶۰۷ میلیارد تومان می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

 جزییات واریز سود جاری ۲ شرکت

 این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم بهمن ماه امسال، ۲ شرکت بین‌المللی ‌توسعه ‌صنایع‌ ومعادن ‌غدیر و گسترش ‌نفت‌ وگاز پارسیان سود جاری ۲۴۷ هزار و ۲۳۳ سهامدار که شامل ۴۸۱ میلیارد و ۶۳ میلیون تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

 آمار واریز سود سنواتی ۵ شرکت

 این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم بهمن ماه امسال، ۵ ناشر پخش‌ البرز، بانک‌ خاورمیانه، فنرسازی‌ زر، سرمایه‌ گذاری‌ صدرتامین‌- تاصیکو و دوده‌ صنعتی‌ پارس سود سنواتی ۲۴ هزار و ۷۲۲ سهامدار که شامل ۱۲۶میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کردند.

 سامانه سجام چیست ؟

  لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

 سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

 گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: