پلیمر آریاساسول

آریاساسول تولید پایدار بدون حادثه را برای نخستین‌بار در کشور محقق کرد

کدخبر : 593449

شرکت پلیمر آریاساسول موفق به دستیابی به رکورد صفر شاخص بین‌المللی نرخ حوادث قابل ثبت (RCR) همزمان با ثبت رکورد تولید شد که این اتفاق در کشور بی‌سابقه بود.

شرکت پلیمر آریاساسول موفق به دستیابی به رکورد صفر شاخص بین‌المللی نرخ حوادث قابل ثبت (RCR) همزمان با ثبت رکورد تولید شد که این اتفاق در کشور بی‌سابقه بود.

 شرکت پلیمر آریاساسول، از سال ۲۰۰۸، آریاساسول همچون شرکت‌های بین‌المللی مطرح در عرصه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اقدام به گزارش حوادث قابل‌ثبت خود بر اساس طبقه‌بندی سازمان ایمنی و بهداشت آمریکا (OSHA) کرد.

حوادث بر اساس شاخص قابل ثبت یا Recordable Case Rate (RCR) گردآوری می‌شوند و پس از اولین رخداد حادثه محاسبه این رویداد از ابتدا آغاز می‌شود، ضمن آنکه گزارش‌های سالیانه برای بررسی پایداری توسعه در این زمینه ارائه می‌شوند.

بر این اساس شرکت پلیمر آریاساسول موفق شد در طول ۱۲ ماه گذشته، تولید پایدار بدون حتی یک حادثه قابل ثبت را رقم زند.

پیش از این آریاساسول در این شاخص رکود ۰٫۰۳  یعنی یک حادثه قابل ثبت در سال را برای سه سال پیاپی ثبت کرده بود که در جای خود قابل‌ توجه بود.

دستیابی به این رکود در کنار ثبت رکودهای ادوار تولید پیاپی، منجر به تمایز این رکورد از سایر رویدادهای مشابه است.

دستیابی به رکورد RCR صفر، معادل ۱۲ ماه کارکرد بدون حادثه قابل ثبت و با توجه به ریسک های بالا در فرایند‌های تولیدی و پشتیبانی سازمان در کنار دیگر فعالیت‌های تعمیر و نگهداری در زمان توقف اضطراری واحدها که خود ریسک‌های عملیاتی ذاتی دارد و همچنین سطح متفاوت فرهنگ ایمنی کارکنان، به آسانی قابل‌دسترس نیست و چالش‌های بسیاری دارد که شرکت پلیمر آریاساسول با هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و هم‌افزایی تمامی کارکنان توانست به این هدف دست پیدا کند.

استراتژی پیشرفت مستمر برنامه ارتقای ایمنی و اقدام‌های گسترده مدیریتی عوامل مؤثر در دستیابی به این رکورد بود.

از سال  ۲۰۰۸ که آریاساسول اقدام به ثبت این حوادث کرد، همواره روند رو به بهبودی داشته که همواره رسیدن به معنای Zero Harm مد نظر بوده است.

روند رو به بهبود آریاساسول حاکی از اقدامات پیوسته و هدفمند این شرکت برای کاهش حوادث است که لازمه آن تحول مدیریت، کار تیمی و انسجام تمامی بخش‌ها و کارکنان در کنار تعهد مدیریت ارشد بوده است.

با ثبت این رکورد آریاساسول همچنان جایگاه نخست خود را در بین ۱۱ شرکت فعال و پیشرو بین‌المللی حفظ می‌کند. شرکت‌های مطرح در این شاخص توتال انرژی، دوپونت و اکسون‌موبیل آمریکا، داو کمیکال، بی‌پی انگلیس، شل‌گلوبال، آکزونوبل، گروه ساسول، بی‌ای‌اس‌اف آلمان و اکوئینور نروژ (استات اویل) هستند.

لازم به توضیح است با توجه به ماهیت این شاخص و محاسبه آن به‌صورت نرخ و در نظر گرفته‌شدن تعداد حوادث قابل ثبت (۱۲ ماه کارکرد) و در ازای نفر ساعت کارکرد و ضریب ثابت‌، شاخص مذکور کاملاً قابل مقایسه با دیگر شرکت های معتبر بین‌المللی در حوزه نفت و گاز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: