عسلویه مپنا

ابلاغ گواهی بهره‌برداری تجاری واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه مپنا

کدخبر : 594428

گواهی بهره‌برداری تجاری (COD) واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی B.O.O عسلویه مپنا از سوی شرکت تولید نیروی برق حرارتی صادر و ابلاغ شد.

پروژه احداث بخش بخار نیروگاه BOO عسلویه مپنا به ظرفیت ۴۸۰ مگاوات به روش قرارداد بیع متقابل، بین شرکت تولید برق حرارتی و شرکت تولید برق عسلویه مپنا در حال اجرا و عملیات اجرایی آن بر عهده کنسرسیومی از شرکت‌های گروه مپنا به رهبری شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه یک) است. محدوده اجرای پروژه شامل سه واحد توربین ژنراتور بخار تیپ E به ظرفیت نامی۱۶۰ مگاوات به همراه بویلرهای بازیاب، مشترکات و پست بلافصل نیروگاه است.

نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه نیز در اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری تجاری رسیده بود.

بنا به آمار منتشر شده توسط وزارت نیرو، نیروگاه عسلویه حدود ۲ درصد از برق تولیدی کشور را در سال ۱۴۰۱ به خود اختصاص داده و با بهره‌برداری از اولین واحد بخار در جایگاه هفتم تولید برق در میان تمامی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی کشور قرار گرفته است. همچنین پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری تجاری از واحد دوم بخار در سال جاری سهم تولید و جایگاه این نیروگاه در شبکه برق کشور ارتقاء یابد. متوسط آمادگی واحدهای نیروگاهی این پروژه برای تولید برق از سال ۱۳۸۸ تا کنون نیز بیش از ۹۳ درصد بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: