ایمیدرو

دعوت رئیس هیات عامل ایمیدرو از مردم برای حضور در انتخابات مجلس

کدخبر : 594536

حضور قاطبه مردم در انتخابات، گام نخست امنیت و توسعه پایدار کشور است

تا یک انتخابات دیگر در نظام جمهوری اسلامی ایران، چیزی نمانده است؛ جمهوری اسلامی که بستر آن با انقلاب مردمی فراهم شد و در کمترین زمان و در شرایطی کاملاً آزاد و مستقل با رأی مردم ایران عزیز شکل گرفت. این سبکِ منحصر به فرد نظام سیاسی در جهان، مخلوق مردم ایران بوده و اکنون، آنها هستند که با نحوه واکنش خود در برابر انتخابات، در بطن تهدیدهای جهانی، روند توسعه و آینده کشور را رقم می زنند.

مردم ایران به دلیل پافشاری بر شعار اصلی انقلاب یعنی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی»، طی سال های گذشته با تحریم های فلج کننده در همه حوزه ها (حتی دارو)، از سوی غرب مواجه شده اند؛ غربی که سابقه استعمارگری آن از دیرباز علیه کشورهای مختلف، برای جهانیان ثابت شده است.

مردم ایران به واسطه همین تحریم ها، مشکلات مختلفی را اعم از اقتصادی، اجتماعی و رفاهی متحمل شده‌اند اما کشور را به بیگانگان نسپردند. مدعای این مساله، اینکه مردم در اغتشاشات تحمیل شده از سوی غربِ تحریم کننده، خود را از صف ناامن کنندگان کشور جدا کردند.

مردم ایران، دردکشیده روزگار نامردان بین المللی هستند؛ همان هایی که طبل رسوایی حقوق بشری‌شان از جنایت های نسل کشی در غزه به صدا در آمده است. مردم ایران اما همواره نشان داده اند که به درون بازی های تبلیغاتی سیاست بازان زخم خورده غرب کشیده نمی شوند و به رغم گلایه های جدی نسبت به برخی ناملایمات داخلی، اما در بزنگاه های تاریخ ورود کرده و علیه جریان های تحمیلی خارجی به پا می خیزند.

این واقعیت جمهوری اسلامی است که به رغم تحمل سختی ها و مشکلات، مردم ایران را به این باور رسانده که بهتر است امنیت و توسعه پایدار در درون خود و به دست ایرانی اتفاق بیفتد. همان گونه که طی ۴۵ سال گذشته، دانشگاه‌های همین مرز و بوم، متخصصانی تربیت کرده که در همه زمینه ها و از جمله صنعت و معدن بسیار خوش درخشیده اند. نمونه کوچک آن، بومی سازی ها و خلاقیت های منحصربه فردی است که در این حوزه اتفاق افتاده و تولید را در کشور - به رغم محدودیت های فلج کننده غرب بر صنایع ایران-، رونق قابل توجهی بخشیده است، در حالی که غرب انتظار داشت با تحریم های سنگین خود، کل شاکله توسعه در ایران از کار بیفتد.

با اعتقاد مردم ایران به این رویکرد درونی است که سختی ها قابل تحمل می شود چرا که می دانند در پس این مشکلات و موانع، نقطه بسیار روشنی وجود دارد و از این رو، مردم عزتمند و سرافراز ایران در مهمترین واقعه تاریخ سیاسی کشور (انتخابات) حضور می یابند و با اتکا به خود، اجازه می دهند سیاستمداران قدرتمندانه در عرصه‌های بین المللی، از منافع حقیقی و عقب افتاده ایران (رفع تحریم های ظالمانه) دفاع کنند و آن را به ملت بزرگوار هدیه دهند.

بدون شک، مردم ایران جمعه یازدهم اسفند، بار دیگر با حضور مقتدرانه خود، مسیر روشن تری را برای ایران عزیز رقم خواهند زد.

محمدرضا موثقی نیا، معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: