مدیرعامل صبا فولاد مطرح کرد:

شفافیت عملکرد ناشران با تجدیدارزیابی دارایی‌ها

کدخبر : 595066

مدیرعامل صبا فولاد گفت: تجدید ارزیابی دارایی‌ها موجب حاکم شدن شفافیت در صورت‌های مالی و عملکرد ناشران می‌شود.

احسان دشتیانه در گفت‌وگو با  بازار سرمایه ایران(سنا)، در رابطه با مزیت تجدید ارزیابی دارایی‌ها، اظهار کرد: تجدید ارزیابی دارایی‌ها یکی از استانداردهای حسابداری است و به عنوان تکلیف به حساب می‌آید، این مسئله در صورت اجرا، افزون بر نزدیک شدن دارایی شرکت به دارایی ثبت شده موجب افزایش ارزش دارایی و شفافیت سودهای حاصله می‌شود.

وی افزود: اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای تجدید ارزیابی دارایی‌ها موجب حاکم شدن شفافیت در صورت‌های مالی و عملکرد ناشران می‌شود، همچنین با اجرای درست این امر شاهد بروزرسانی تجهیزات و توسعه زیرساخت‌های تولیدی خواهیم بود.

کشف واقعی قیمت محصولات

مدیرعامل صبا فولاد در ادامه در رابطه با مزیت عرضه محصولات فولادی در بورس کالا، اظهار کرد: عرضه محصولات در بورس کالا به سبب وجود ابزارها و زیرساخت‌های لازم موجب افزایش شفافیت و کشف واقعی قیمت می‌شود.

دشتیانه با بیان این که عرضه محصولات تولیدی در بورس کالا به سبب کاهش حضور دلالان، واسطه‌گرها و سفته‌بازان سبب سودآوری مستقیم تولیدکنندگان می‌شود، گفت: تا قبل از ورود شرکت‌های فولادی به بورس کالا شاهد نابرابری در توزیع سودهای حاصله در بازار آزاد بودیم.

وی تاکید کرد: عرضه محصولات فولادی در بورس کالا از دهه ۸۰ به سبب حذف قیمت‌گذاری دستوری موجب کاهش فاصله فروش حاشیه بازار با قیمت کارخانه شده است.

مدیرعامل صبا فولاد در پایان، تامین انرژی، ادامه روند حمایت بورس کالا از تولیدکنندگان فولاد و صیانت از ماده ۱۸ قانون توسعه ابزارهای مالی را از مهم‌ترین دغدغه شرکت‌های فولادی برشمرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: