پلیمر آریاساسول

ثبت بالاترین رکورد تولید و فروش در تمام تاریخ آریاساسول

کدخبر : 595408

آریاساسول موفق شد با همکاری تمامی بخش‌ها و کارکنان به رکوردهای تولید، مقدار و میزان فروش در کنار دستیابی به شاخص یکسال تولید بدون حادثه قابل ثبت، دست پیدا کند.

آریاساسول موفق شد با همکاری تمامی بخش‌ها و کارکنان به رکوردهای تولید، مقدار و میزان فروش در کنار دستیابی به شاخص یکسال تولید بدون حادثه قابل ثبت، دست پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، این شرکت موفق شد با ثبت رکورد تولید ۱ میلیون و ۹۶۱ هزار تن محصول در پایان سال ۱۴۰۲، رکورد تولید تمامی ادوار فعالیت خود را بشکند.

شرکت در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۱ میلیون و ۷۸۴ و ۱ میلیون و ۹۰۸ هزار تن محصول تولید کرده بود که رکورد امسال به ترتیب ۱۷۷ و ۵۳ هزار تن بالاتر از سال‌های ذکر شده بود.

در موضوع تولید اما مسأله مهم‌تر، ثبت رکورد بی‌سابقه تولید ایمن در طول یک‌سال فعالیت شرکت بود، به‌نحوی که شاخص جهانی حوادث قابل ثبت در این دوره به صفر یا RCR=۰ رسید که در نوع خود در صنعت پتروشیمی کم‌نظیر محسوب می‌شود.

نگاهی به بخش بازرگانی آریاساسول در سال ۱۴۰۲

در سالی که گذشت، شرکت پلیمر آریاساسول در بخش بازرگانی نیز رکورد سالانه میزان فروش محصولات شرکت در تمامی ادوار را شکست.

آریاساسول توانست در این سال ۱ میلیون و ۱۶۳ هزار تن محصول را به فروش برساند که این رقم در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۱ میلیون و ۸۴ و ۱ میلیون ۱۰۹ هزار تن بوده است.

بر این اساس میزان فروش سال ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۷۹ و ۵۴ هزار تن بیشتر بود که رقم چشم‌گیری به‌شمار می‌رود.

سود بیشتر نصیب سهامداران

افزایش میزان تولید و مقدار فروش بی‌شک منجر به افزایش درآمد حاصل از فروش محصول در شرکت شد.

اگرچه کاهش جهانی قیمت محصولات پلیمری و البته سیاست‌های داخلی منجر به کاهش سودآوری بیشتر شرکت‌های پتروشیمی شد، اما شرکت‌ پلیمر آریاساسول با در دست گرفتن ابتکار عمل توانست جهش خیره‌کننده‌ای را در درآمد حاصل از فروش محصولات در سال ۱۴۰۲ رقم بزند.

درحالی که مبلغ فروش در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ به‌ترتیب برابر با ۲۷۴ هزار ۵۰۰ میلیارد ریال و ۲۶۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود رقم فروش این سال به حدود ۳۳۹ هزار میلیارد ریال رسید که یک جهش در نوع خود به‌شمار می‌رود و تاکنون شرکت موفق به فروش این مبلغ محصول نشده بود.

افزایش درآمدهای شرکت به‌طور قطع افزایش سودآوری و انتفاع سهامداران را به‌دنبال دارد.

نگاهی به خلاصه آمارهای آریاساسول

با دستیابی به رکوردهای تاریخی در تولید، میزان و مبلغ فروش نگاهی به اعداد و ارقام حاصل از این رکوردها خالی از لطف نیست، که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

آریاساسول در تولید تجمعی ضمن شکست رکورد تمامی ادوار، در سال ۱۴۰۲ موفق شد ۱۰ درصد بیشتر از میزان تولید سال گذشته خود تولید کند.

در فروش تجمعی نیز همین موضوع صدق می‌کند و فروش تجمعی سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۷ درصد از سال ۱۴۰۱ بیشتر بود.

مبلغ فروش تجمعی نیز از این قانون مستثنی نبود و فروش تجمعی سال ۱۴۰۲ نسبت به فروش تجمعی سال ۱۴۰۱ افزایش ۲۳ درصدی داشت.

ضمن آنکه تولید اسفند ماه شرکت نسبت به اسفند ۱۴۰۱ برابر ۱ درصد، میزان فروش این ماه نسبت به اسفند سال قبل ۵ درصد و مبلغ فروش این ماه نیز از ماه مشابه قبل از آن ۱۱ درصد بالاتر بود.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول دستاوردهای یاد شده را حاصل هم‌افزایی کارکنان، مدیران و همچنین برنامه‌ریزی‌ها، راهبردها و استراتژی‌های شرکت می‌داند. وی در ویدئویی به مرور دستاوردها در طول یک سال گذشته پرداخته و عوامل دسترسی به این موفقیت‌ها را بر می‌شمارد که در ادامه می‌بینیم:

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: