معاملات دومین هفته کاری سال ۱۴۰۳ بررسی شد

خودرویی‌ها صدرنشین معاملات خرد فرابورس

کدخبر : 595553

بازارهای سهامی فرابورس طی 3 روز کاری هفته‌ای که گذشت، میزبان دادوستد بیش از 4 هزار میلیارد تومان سهم و اختیار سهام توسط سرمایه‌گذاران خرد بودند که گروه خودرو و ساخت قطعات با در اختیار گرفتن 11 درصد از ارزش معاملات خرد، صدرنشین شد.

بررسی معاملات خرد نشان می‌دهد در هفته منتهی به ۱۷ فروردین‌ماه، پس از خودرویی‌ها، گروه‌های استخراج کانه‌های فلزی، رایانه، سرمایه‌گذاری‌ها و انبوه‌سازی در صدر جدول بیشترین ارزش معاملات خرد قرارگرفته‌اند.

رشد ۱۲۴ درصدی ارزش کل معاملات

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، نگاهی به عملکرد کل بازارهای فرابورس در دومین هفته کاری سال جدید حاکی از این است که طی ۳ روز کاری، معاملاتی به ارزش ۵۷ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومان در کل بازارهای فرابورس انجام شده و بدین ترتیب رشد ۱۲۴ درصدی ارزش مبادلات را نسبت به هفته ماقبل شاهد بودیم.

این ارزش معاملاتی در پی دست‌به‌دست شدن ۱۵ میلیارد و ۱۳۷ میلیون ورقه بهادار در ۷۳۷ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید. برخلاف رشد ارزش مبادلات، حجم و تعداد دادوستدها به ترتیب ۳۱ و ۲۳ درصد افت کرد.

رصد معاملات به تفکیک بازارها نیز بیانگر آن است در بازار اول، ارزش معاملات ۱۴۶۷ میلیارد تومان و در بازار دوم ارزش دادوستدها ۱۴۴۴ میلیارد تومان بوده است. در بازار پایه نیز مبادلاتی به ارزش ۱۴۸۹ میلیارد تومان به ثبت رسید.

همچنین بازار ابزارهای مشتقه معامله‌گران اقدام به جابه‌جایی ۰.۸ میلیون ورقه به ارزش ۲۷ میلیارد تومان کردند.

در سمت دیگر بازار شاهد رشد ۱۷۴ درصدی ارزش دادوستدهای بازار ابزارهای نوین مالی بودیم که بیشترین رشد در میان ابزارهای مالی، متعلق به اوراق مالی اسلامی بود. بدین ترتیب در این بازار ارزش معاملاتی ۵۳ هزار و ۱۶۵ میلیارد تومانی ثبت شد.

در نهایت شاخص کل فرابورس با کاهش ۱.۶ درصدی در ارتفاع ۲۵ هزار و ۵۷۹ واحدی ایستاد و ارزش بازار فرابورس نیز به حدود ۲.۵ میلیون میلیارد تومان رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: