منطقه آزاد قشم

ثبت بیش از ۳۸۷ هزار بازدید از ژئوسایت‌های ژئوپارک جهانی قشم در سال ۱۴۰۲

کدخبر : 595931

مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: 387 هزار و 925 بازدید از ژئوسایت های اصلی ژئوپارک جهانی قشم در سال 1402 توسط گردشگران داخلی و خارجی صورت گرفته است.

سجاد اشگرف با بیان این مطلب، افزود: در این مدت ۲۰۹ هزار و ۵۱۵ بازدید توسط گردشگران داخلی و ۱۴۱۱ گردشگر خارجی از ژئوسایت دره ستاره ها بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، او ادامه داد: همچنین در سال گذشته ژئوسایت های تنگه چاهکوه با مجموع ۱۵۱ هزار و ۱۸۲ بازدید و غار نمکدان نیز جمعا با ۱۰ هزار و ۸۶۴ بازدید، رده های دوم و سوم پربازدیدترین ژئوسایت های ژئوپارک جهانی قشم را به خود اختصاص دادند.

به گفته مدیر ژئوپارک جهانی قشم؛در این مدت ژئوسایت دره تندیس ها با ۷ هزار ۵۳۵ بازدید و موزه ژئوپارک جهانی قشم با ۷ هزار و ۴۱۶ بازدید در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

اشگرف خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳ هزار و ۲۵۰ بازدید توسط گردشگران خارجی از ژئوسایت های اصلی ژئوپارک جهانی قشم ثبت شده است.

وی در پایان گفت: در سال ۱۴۰۲ برای نخستین بار در میان ژئوپارک های ایران، با هدف برقراری عدالت و توسعه پایدار ظرفیت های گردشگری قشم با طراحی بروشورهای دارای بارکدهای اختصاصی (QR code) ژئوسایت دره ستاره ها برای گردشگران ناشنوا و کم شنوا دسترس پذیر شده است.

گفتنی است؛ ژئوپارک جهانی قشم واقع در جزیره قشم، نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که از سال ۱۳۸۵ به عضویت شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو درآمده و همچنان در حال فعالیت است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: