مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول:

تداوم تولید پایدار و عملکرد بدون حادثه اهداف سال ۱۴۰۳ هستند

کدخبر : 596115

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در جریان تشریح عملکرد شرکت در سال ۱۴۰۲، اهداف بلندمدت شرکت در سال ۱۴۰۳ را ترسیم کرد.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در جریان تشریح عملکرد شرکت در سال ۱۴۰۲، اهداف بلندمدت شرکت در سال ۱۴۰۳ را ترسیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، محمد رضا حیدرزاده، مدیرعامل و نائب رئیس هیئت‌مدیره در مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام و مجمع عمومی فوق‌العاده آریاساسول که صبح امروز (۲۶ فروردین ۱۴۰۳) با حضور ۹۴ درصدی سهامداران در محل سالن شهید سلیمانی شرکت برگزار شد، عملکرد شرکت در سالی که گذشت را برای سهامداران تشریح کرد.

وی در تشریح نمای کلی فعالیت مجتمع گفت: آریاساسول با دریافت اتان از پتروشیمی پارس با تبدیل آن به اتیلن و تحویل آن به واحدهای عملیاتی ظرفیت تولید سالانه ۳۷۵ میلیون تن محصول پلی‌اتیلن سبک و ۳۷۵ هزار تن پلی‌اتیلن متوسط و سنگین و ۱۰۰ هزار تن C۳+ را فرآهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول به تحویل ۱۷۵ هزار تن اتیلن به واحد EB پتروشیمی پارس خبر داد و افزود: مازاد اتیلن تولیدی شرکت از طریق خط اتیلن غرب یا کشتی‌ها صادر می‌شود.

رشد تولید در سال ۱۴۰۲

حیدرزاده به افزایش تولید شرکت در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: با تولید ۱ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۹۵۶ تن محصول در سالی که گذشت، ۱۰ درصد از سال پیش از آن و ۳ درصد نسبت به رکورد تولید پیشین بیشتر تولید کردیم.

وی همچنین از فروش خیره‌کننده در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: با فروش ۳۳۸ هزار ۸۰۸ میلیارد ریال، رشد ۲۳ درصدی درآمد نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم.

مدیرعامل آریاساسول با اشاره به افزایش درآمد ۲۳ درصدی، به رشد سود ناخالص و سود عملیاتی اشاره و تصریح کرد: در این سال ۳۴ درصد افزایش سود ناخاص و ۵ درصد سود عملیاتی افزایش یافت.

حیدرزاده عوامل افزاینده و کاهنده سود و زیان شرکت را تشریح کرد و گفت: افزایش نرخ تسعیر ارز، کاهش نرخ ارزی خوراک اتان و افزایش مقدار فروش به میزان ۷۹ هزار تن از عوامل اصلی افزایش سود شرکت بود و در مقابل کاهش نرخ فروش جهانی محصولات، افزایش نرخ تسعیر ارز – خرید خوراک اتان، افزایش مالیات عملکرد (به‌میزان ۱۴۸ درصد)، تسعیر دارایی‌های ارزی عملیاتی و افزایش هزینه یوتیلیتی موجب کاهش سود شرکت شد.

جایگاه ویژه آریاساسول در بازار سرمایه در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۲

وی قیمت پایانی سهم شرکت را ۹۴،۳۵۰ ریال در تاریخ ۲۹ اسفند برشمرد و اشاره کرد: در این تاریخ ۱۳۰ هزار میلیارد تومان ارزش بازار سهم و حجم معاملات نیز برای سال ۱۴۰۲، برابر ۲۸۰ میلیون سهم بود که درصد شناوری ۵٫۵ دارد و رتبه ۱۸ در بازار سرمایه از نظر ارزش بازار نصیب شرکت می‌کند.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در تشریح فعالیت‌های توسعه‌ای تا پایان سال ۱۴۰۲ گفت: واحد پلی اتیلن جدید ۴۲ درصد، ۶ درصد واحد C۳+ و کوره دهم الفین ۴۴ درصد پیشرفت داشته‌اند و انتظار می‌رود به ترتیب پایان شهریور ۱۴۰۴، پایان شهریور ۱۴۰۵ و پایان اسفند ۱۴۰۳ به بهره برداری برسند. 

حیدرزاده در تشریح سودآوری این پروژه‌ها گفت: واحد پلی‌اتیلن جدید ۱۰۰ میلیون دلار و واحد C۳+، ۱۰ میلیون دلار در سال سوآوری برای شرکت خواهند داشت و افزایش تولید و سوآوری، افزایش تولید محصولات جدید و سوآوری و افزایش تولید و کاهش هزینه تعمیرات و انرژی را به‌دنبال دارند.

سال ۱۴۰۳ و افق‌های روشن

‌وی درباره اهداف سال ۱۴۰۳ شرکت تشریح کرد: استمرار پایداری تولید و فروش شرکت، تولید گریدهای جدید محصولات پلیمری، شناسایی بازارهای جدید صادراتی جهت فروش مستقیم و تعویض خط لوله آب خنک‌کننده به‌منظور پایداری در تولید از جمله اهداف سال جدید هستند.

مدیرعامل شرکت آریاساسول افزود: استمرار فعالیت‌های شرکت در راستای حفظ محیط زیست، توسعه مرکز نوآوری و دانش‌بنیان، اجرای پروژه احداث کوره دهم واحد الفین، اجرای پروژه احداث واحد پلی‌اتیلن جدید و اجرای پروژه احداث واحد جداسازی C۳+ از دیگر اهداف این سال هستند.

حیدرزاده حاکمیت شرکتی آریاساسول را تشریح کرد و از برگزاری ۱۷ جلسه هیئت مدیره در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: ۱۰ جلسه کمیته حسابرسی، ۴ جلسه کمیته ریسک و ۲ جلسه کمیته پایداری برگزار شده است.

وی گزارش پایداری شرکت را توضیح داد و به کاهش مصرف انرژی در ناحیه کولینگ آفسایت و عملکرد زیست محیطی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت به عملکرد اجتماعی شرکت در این سال پرداخت و گفت: شورای راهبردی، عملکرد عام‌المنفعه و محیط زیست (آهوی جبیر) از جمله فعالیت‌های اجتماعی بود و در زمینه افزایش سطح ایمنی، رفاهی، بهداشتی و آموزشی کارکنان برای ایمنی فردی و شغلی، مدیریت ایمنی فرآیند، سلامت و بهداشت و آموزش و رفاه کارکنان اقدام شده است.

حیدرزاده در پایان اهداف بلندمدت شرکت را ایجاد سود پایدار، شفافیت مالی و تداوم کیفیت محصولات برشمرد و افزود: عملکرد بدون حادثه و حداقل سازی آلایندگی‌های زیست محیطی محور فعالیت خواهند بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: