در معاملات روز جاری بازارهای فرابورس رقم خورد (۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳) 

رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب

کدخبر : 596162

بازارهای فرابورس ، امروز معاملاتی مثبت را دنبال کردند که رشد دسته جمعی شاخص‌های منتخب را رقم زدند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران در معاملات سومین روز هفته بازارهای فرابورس شاهد معاملاتی مثبت بودند که درنهایت افزایش ۶۳ واحدی آیفکس و قرار گرفتن این متغیر درعدد ۲۴ هزار و ۷۰۸ واحد را رقم زدند.

طی معاملات روز جاری نمادهای هرمز، شگویا، وسپهر، زاگرس و خاور با بیشترین اثر مثبت بر شاخص کل، افزایش ۶۳ واحدی این متغیر را رقم زدند. این در حالی بود که دو نماد آریا و بپاس با اثر منفی بر این متغیر، مانع رشد بیشتر آن شدند.

همچنین شاخص قیمت ۱۵ واحد و شاخص کل هم‌وزن ۶۸۷ واحد رشد کردند.

طی معاملات روز دو‌شنبه بیش از ۸.۳  میلیارد برگه انواع دارایی مالی به ارزش ۳۹۵ هزار و ۹۰۰  میلیارد تومان در ۹۶ هزار نوبت معاملاتی در بازارهای فرابورس دادوستد شد که بخش عمده‌ای از ارزش معاملات امروز متعلق به عملیات بازار باز بانک مرکزی بود.

نگاهی به ارزش معاملات به تفکیک ابزار نشان می‌دهد بیش از ۱.۳  میلیارد برگه سهم به ارزش ۷۸۹ میلیارد تومان خریدوفروش شده است.

همچنین ۲.۵ میلیارد واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز به ارزش ۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان طی روز جاری جابه‌جا شد.

گفتنی است در بخشی دیگر از بازار ۱۶ میلیون اوراق مالی اسلامی به ارزش یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان دست‌به‌دست شده است. در جریان عملیات بازار باز بانک مرکزی نیز ۴.۴ میلیارد برگه به ارزش ۳۹۱ هزار میلیارد تومان معاملات ثبت شد.

در پایان بازار نمادهای فصبا، نخریس، بیوتیک، فن افزار، خاور، فنر و زماهان نیز در جدول نمادهای پرتراکنش قرار گرفتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: