منطقه آزاد قشم

صدور و تمدید ۳۲۵۹ مجوز سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۲ در قشم

کدخبر : 596446

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 3259 فقره مجوز فعالیت اقتصادی در طول سال 1402 در این منطقه آزاد صادر و تمدید شده است.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۳۲۵۹ فقره مجوز فعالیت اقتصادی در طول سال ۱۴۰۲ در این منطقه آزاد صادر و تمدید شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید مسعود آل عبایی با اعلام این مطلب، افزود: در این مدت تاکنون تعداد ۹۲۲ مجوز سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی، خدماتی و تجاری برای فعالان اقتصادی متقاضی در منطقه آزاد قشم صادر شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد مجوزهای صادر شده، ۱۷۲ مورد مربوط به بخش صنعتی، ۴۳۵ مورد مرتبط به بخش خدماتی و پیمانکاری و ۳۱۵ فقره مربوط به حوزه تجارت و بازرگانی است.

آل عبایی با بیان اینکه در این مدت ۲۳۳۷ فقره مجوز نیز در حوزه‌های مختلف در این منطقه تمدید شده است، افزود: از این تعداد ۳۷۳ فقره مجوز در حوزه صنعت، ۱۰۱۳ مجوز مرتبط با بخش خدماتی و گردشگری و ۹۵۱ فقره مجوز در حوزه تجارت برای فعالان اقتصادی است.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: همچنین تعداد مجوزهای سرمایه گذاری صادر و تمدید شده از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد نشان می دهد.

وی با اشاره به واگذاری ۹۹ قطعه زمین با هدف رونق تولید در حوزه های صنعتی و شیلات در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: از این تعداد ۸۵ قطعه زمین مربوط به حوزه صنعت و معدن و ۱۴ مورد مرتبط با حوزه شیلات و کشاورزی است.

آل عبایی ادامه داد: همچنین در طول سال گذشته ۵۴ طرح در حوزه های مختلف صنعتی و گردشگری به بهره برداری رسید.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین  ۱۰۰ بسته سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعت، معدن، نفت و انرژی، شیلات، کشاورزی و گردشگری آماده شده و از طریق انتشار در رسانه ها و حضور در نمایشگاه های بین المللی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۳۰ بسته سرمایه گذاری جدید عمدتا در حوزه گردشگری برای معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم آماده و معرفی خواهد شد.

آل عبایی در پایان با هدف گذاری صورت گرفته به دنبال حذف روندهای ادارای اضافی، تسهیل و کوتاه سازی فرآیندهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم در آینده نزدیک هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: