منطقه آزاد اروند

انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب

کدخبر : 597304

سازمان منطقه آزاد اروند، در حوزه نوسازی و تجهیز ماشین‌آلات مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرد.

سازمان منطقه آزاد اروند، در حوزه نوسازی و تجهیز ماشین‌آلات مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، «احمد امانی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه، بیان کرد: در مفاهمه‌ای سه جانبه میان این شرکت، سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، مقرر شد تا ماشین‌آلات مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه آزاد اروند تجهیز و نوسازی شود.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد تا در فرآیند واردات، ترخیص و تشریفات گمرکی و استفاده حداکثری از ظرفیت منطقه آزاد اروند جهت تأمین واردات کالاهای مورد نیاز صنعت نفت و به خصوص مشارکت در نوسازی ماشین‌آلات و دستگاه‌های مورد نیاز ناوگان ترابری و قطعات خودروهای وارداتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تسهیل و تسریع صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه اروند، تصریح کرد: همچنین ارائه تجربیات در خصوص تسهیل ترخیص وتشریفات گمرکی، شناسایی ظرفیت‌ها و مزایای رقابتی استان مرتبط با حوزه نفت، همکاری مشترک جهت حضور در نمایشگاه‌های نفت و گاز کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

وی ادامه داد: همکاری جهت حضور در مارکت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در مرز شلمچه با محوریت عرضه و معرفی محصولات تولید بار اول در کشور، همچنین معرفی و دعوت از شرکت‌های فعال و بزرگ جهت ثبت شرکت در منطقه آزاد اروند به منظور انجام واردات و صادرات کالا از منطقه آزاد اروند از دیگر بندهای مورد تفاهم در این مفاهمه است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه اروند، تصریح کرد: همکاری جهت برگزاری و حضور در تورها و همایش‌های تجاری و اقتصادی، برگزاری و پشتیبانی از همایش‌ها جشنواره‌ها، سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی مرتبط با حوزه نفت و گاز جهت معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در پروژهای مناطق نفت‌خیز جنوب برای سرمایه گذارای کشورهای حوزه خلیج فارس و دسترسی و به‌کارگیری دانش و فناوری روزآمد در حوزه نفت از دیگر مواردی بود که در این مشارکت سه‌جانبه جامه عمل خواهد پوشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: