مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان تاکید کرد:

جوانه پالایشگاه اصفهان در بندرعباس با ۱۲۰ هزار بشکه

کدخبر : 597538

مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، در گفتگو با خبرنگار واحد رسانه روابط عمومی پالایشگاه اصفهان ،درخصوص تفاهم‌نامه امضاءشده با استانداری هرمزگان، گفت: با توجه به اهمیت قرارگرفتن پالایشگاه اصفهان در کنار دریا قصد داریم، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای را به مساحت ۵۳۰ هکتار احداث کنیم و لذا یک پالایشگاه ۱۵ سال ساخت را تهیه کرده و تا پایان سال آینده در آن محل نصب خواهیم کرد.

مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، درخصوص تفاهم‌نامه امضاءشده با استانداری هرمزگان، گفت: با توجه به اهمیت قرارگرفتن پالایشگاه اصفهان در کنار دریا قصد داریم، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای را به مساحت ۵۳۰ هکتار احداث کنیم و لذا یک پالایشگاه ۱۵ سال ساخت را تهیه کرده و تا پایان سال آینده در آن محل نصب خواهیم کرد.

به گزارش واحد رسانه روابط عمومی و بین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، دکتر محسن قدیری ،خوشبختانه ما برای توسعه فعالیت ها یک تفاهم نامه ای با استانداری هرمزگان امضاء کردیم که براین اساس نزدیک به ۵۲۰ هکتار زمین به این شرکت در استان هرمزگان واگذار شد.

وی ادامه داد: ما قصد داریم که یک واحد پالایشگاهی با ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه درهرمزگان احداث کنیم ؛همچنین تعدادی از پروژه های هلدینگ پتروپالایش اصفهان را به هرمزگان منتقل کنیم. این پروژه ها در حال حاضر تحت بررسی است که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

انتقال برخی از پروژه‌های پالایشگاه اصفهان به هرمزگان

وی درباره دلیل انتقال برخی از پروژه‌های پالایشگاه اصفهان به هرمزگان، توضیح داد: یکی از رویکردهای ما افزایش صادرات به منظور قطع وابستگی و تامین ارز می باشد و استان هرمزگان به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد ما را برآن داشت تا به فکر ایجاد این پالایشگاه و واحدهای تولیدی در این منطقه در آینده نزدیک باشیم تا بتوانیم تولیدات  مازاد بر نیاز داخل را که در سطح استانداردهای بین‌المللی است  را برای عرضه در بازارهای جهانی از طریق بنادر این استان فراهم کنیم.

دکتر قدیری افزود: خوراک این پالایشگاه دراستان هرمزگان توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت ملی نفت ایران تحت بررسی قرار گرفته و موافقت های اولیه برای تامین خوراک صورت پذیرفته است.

وی اعلام کرد: انتقال برخی از پروژه ‌های پالایشگاه اصفهان به استان هرمزگان با هدف توسعه فعالیت‌ها در این منطقه و تسریع صادرات برنامه‌ریزی شده است.

وی تاکید کرد: با در مدار آمدن قرار گرفتن این پالایشگاه  روزانه ۵.۵ میلیون لیتر بنزین و ۵ میلیون لیتر گازوئیل به ظرفیت سوخت کشور اضافه خواهد شد و قصد داریم که ظرفیت پالایشگاه را تا ۵۰۰ بشکه در روز برسانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: