نامگذاری دو مسیر به نام امام رضا (ع) و شهید خدمت در قشم

کدخبر : 598115

استاندار هرمزگان و هیات همراه روز جمعه 11 خرداد ماه با استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم،سه تن از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، امامان جمعه شیعه و اهل سنت و فرماندار این شهرستان با هدف افتتاح و آئین کلنگ‌زنی چند پروژه، وارد شهر قشم شدند

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملال سازمان منطقه آزاد قشم، حضور در آیین غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای شهر قشم و قرائت فاتحه به روح ملکوتی سروقامتان تاریخ به همراه ملاقات با خانواده چند شهید با هدف ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت، نخستین گام از برنامه‌های این سفر بود.

نامگذاری دو مسیر به نام امام رضا (ع) و شهید خدمت

استاندار هرمزگان و همراهان در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه به جزیره جهانی قشم در آیین نامگذاری بزرگراه ساحل جنوبی قشم به نام متبرک حضرت امام رضا (ع) شرکت کردند.

سعید اکبریان معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در این آئین اعلام کرد: بزرگراه امام رضا (ع) که طولانی‌ترین پروژه بزرگراهی جزیره قشم به طول ۶۰ کیلومتر محسوب می‌شود با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

پس از این مراسم، مسئولان در آئین نامگذاری یک پروژه عمرانی به نام رئیس جمهور شهید کشورمان آیت‌الله ابراهیم رئیسی شرکت کردند و یاد و خاطره این مرد خستگی‌ناپذیر میدان خدمت را گرامی داشتند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در ارتباط با این طرح عمرانی گفت: این پروژه زیرساختی به طول ۳.۸ کیلومتر به عنوان بزرگترین مسیر کمربندی شهر قشم با هدف تسهیل تردد ساکنان و گردشگران به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این مسیر کمربندی به همت سازمان منطقه آزاد قشم و با یک هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار آماده سازی شده است.

زمین ۷۰۰ واحد طرح ملی جوانان به متقاضیان واگذار شد

آئین کلنگ زنی احداث ۷۰۰ واحد از طرح مسکن جوانان به عنوان یادگاری از شهید خدمت، در شهر سوزا و دو روستای گورزین و سرریگ با هدف ساخت مسکن به متقاضیان ثبت نام شده، از دیگر برنامه‌های سفر امروز استاندار هرمزگان و هیات همراه به جزیره جهانی قشم بود.

زمین طرح ملی مسکن جوانان از سوی سازمان منطقه آزاد قشم به صورت رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

پیش از این هم ۲۵۵۰ قطعه زمین در راستای اجرای طرح مسکن جوانان جزیره قشم به متقاضیان واگذار شده بود و ۱۴۰۰ تن از متقاضیان هم با هدف دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

**افتتاح فاز توسعه‌ای شرکت فانوس ماهیان قشم

مشارکت در آئین افتتاح فاز توسعه‌ای شرکت فانوس ماهیان قشم با ظرفیت تولید سالیانه ۶ هزار تُن انواع کودهای زیستی مایع و جامد با سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد ریال نیز از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

با افتتاح فاز توسعه‌ای شرکت فانوس ماهیان قشم، امکان اشتغال مستقیم برای ۲۱ نیروی جویای کار فراهم گردید.

شایان ذکر است؛ مهدی دوستی استاندار هرمزگان به همراه محمد آشوری تازیانی، احمد مرادی و فاطمه جراره سه تن از نمایندگان مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز جمعه ۱۱ خرداد ماه با هدف شرکت در آئین افتتاح و کلنگ‌زنی چند طرح به جزیره قشم سفر کردند که مورد استقبال عادل پیغامی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت شهر قشم، محمد محمدحسینی فرماندار این شهرستان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد و ادارات و نهادهای این شهرستان قرار گرفتند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: