گزارش تولید زنجیره جهانی مس در ۳ ماهه ۲۰۲۴ اعلام شد؛

تولید ۶.۸ میلیون تنی مس تصفیه شده جهانی

کدخبر : 598407

تولید مس تصفیه شده جهانی طی 3 ماهه نخست 2024 میلادی، با 5.3 درصد افزایش، به بیش از 6.8 میلیون تن رسید.

 

به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)؛ گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) در گزارش جدید خود اعلام کرد: فعالان مس جهانی از ابتدای ماه ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۴ میلادی، حدود ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی، ۶ میلیون و ۵۲۰ هزار تن بود.

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان نیز طی ۳ ماهه مذکور، ۸ میلیون و ۱۱۶ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۷ میلیون و ۸۷۴ هزار تن)، حدود ۳.۰۷ درصد افزایش یافت.

افزایش ۶ درصدی تولید معادن مس جهان

معادن مس جهان طی ۳ ماهه ۲۰۲۴ میلادی، حدود ۵ میلیون و ۵۱۷ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی، ۵ میلیون و ۲۰۳ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۶ درصدی تولید این معادن در جهان است.

از این میزان، ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۶۰۰ تن «آسیا»، ۹۱۳ هزار و ۸۰۰ تن «آفریقا»، ۵۱۵ هزار و ۵۰۰ تن «اروپا» و ۲۲۴ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۴.۷ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۷ میلیون و ۱۶۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی (۶ میلیون و ۸۴۵ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴.۷ درصدی است.

ثبات قیمت جهانی مس در ۵۰ روز اخیر

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در روز جاری (۲۰ خرداد ۱۴۰۳)، حدود ۹۴۸۵ دلار در تن اعلام شد. این رقم نسبت به ۵۰ روز گذشته، تقریبا بی تغییر بوده است.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: