مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر خوش داد

کدخبر : 540637

به گزارش شما و اقتصاد: دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری مس پرس گفت: امسال با تلاش کارکنان صنعت مس یک میلیارد تن ذخیره جدید با عیار متوسط نیم درصد اکتشاف و به دارایی‌های برترین شرکت بازار سرمایه کشور اضافه شد.

به گزارش شما و اقتصاد: مدیرعامل شرکت مس افزود: خوشحال هستم که اعلام کنم امسال موفق به انجام 100 هزار متر حفاری اکتشافی شدیم که نسبت به سال 1398 رشد 50 درصدی و نسبت به سال 1397 رشد 250 درصدی داشته است.
وی با بیان این‌که در سال گذشته تقریباً نزدیک به 70 هزار متر و در سال 1397، 39 هزار و 500 متر عملیات حفاری اکتشافی داشتیم، گفت: خوشبختانه نتایج ناشی از اکتشافات صورت‌گرفته بسیار خوب است به‌طوری‌که تا به امروز نزدیک به 730 میلیون تن ذخیره جدید با عیار 48صدم درصد در منطقه «سریدون» در استان کرمان اکتشاف کردیم.
سعدمحمدی تصریح کرد: همچنین در منطقه سونگون در استان آذربایجان شرقی 265 میلیون تن دیگر به ذخایر قبلی سونگون اضافه شد.
مدیرعامل شرکت مس ابراز امیدواری کرد در سال 1400 با گسترش پهنه‌ها و عملیات اکتشافی رکورد بیش از 200 هزار متر حفاری را ثبت کنیم و ذخایر جدیدی را برای کشور ارمغان بیاوریم تا رتبه کشور را از هفتم جهانی به لحاظ ذخیره به رتبه ششم ارتقا دهیم.
سعدمحمدی گفت: یکی از برنامه‌های شرکت مس در کنار رشد فعالیت‌های اکتشافی برنامه‌ریزی برای خرید تجهیزات جدید و سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به روز دنیا برای فعالیت‌های اکتشافی است، به همین منظور فرآیند خرید 15 دستگاه جدید حفاری که توانایی اکتشاف در اعماق را دارد نهایی شده است.
وی ادامه داد: با ورود این دستگاه‌ها شاهد نو شدن ناوگان و تجهیزات اکتشافی خواهیم بود و با استفاده از سیستم‌های نرم‌افزاری و هوشمند فنی و الکترونیکی و سیستم‌های ماهواره‌ای و اکتشاف ابرهای الکترونیکی بتوانیم یک نگاه جدید و عملیاتی و فنی را در کشور فراهم کنیم تا با قدرت بیشتری در سال آینده ذخایر بسیار بزرگ‌تری را به منابع معدنی کشور اضافه کنیم.
مدیرعامل شرکت مس در پایان عنوان کرد: به دنبال گسترش دادن فعالیت‌های اکتشافی در این مناطق هستیم تا در خراسان رضوی، آذربایجان غربی، اردبیل، یزد و سیستان بلوچستان با دستیابی به ذخایر جدید و توسعه فعالیت‌های معدنی شاهد اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش افزوده در این مناطق و کشور باشیم.

مس پرس

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه