کدخبر : 540641

به گزارش شما و اقتصاد: جمعی از نمایندگان اصناف مناطق آزاد با «حمیدرضا مومنی»مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش شما و اقتصاد: «حمیدرضا مومنی» در نشست روز (سه شنبه 26 اسفندماه) در جمع نمایندگان اصناف مناطق آزاد بر لزوم همگرایی و وحدت رویه میان دبیرخانه شورایعالی و فعالین بخش خصوصی در مناطق آزاد کشور تاکید کرد.

مومنی با اشاره به پیگیری اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی، حضور نمایندگان دبیرخانه و فعالین اقتصادی در روند اجرای این اصلاحات و ارائه نظرات کارشناسی را ضروری دانست.

او ادامه داد: مناطق آزاد، فرزندان خلف اقتصاد کشور هستند که متکی به توانمندی های خود رشد پیدا کرده اند و در حال رسیدن به مرحله تکامل و بلوغ خود هستند.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بعد از شنیدن نقطه نظرات نمایندگان اصناف در مناطق آزاد که در این نشست مهمترین مشکلات و موانع بر سر راه فعالیت خود را مطرح نمودند از لزوم توسعه نگاه ملی به موضوع مناطق آزاد و اجرای دقیق قانون در تفویض اختیار دستگاه های دولتی به عنوان حلقه مفقوده اداره این مناطق نام برد.

مومنی با تاکید بر اینکه عملکرد این مناطق در دوره دولت تدبیر و امید در مقایسه با سرزمین اصلی مثبت ارزیابی می شود گفت: تداوم این بازدهی مطلوب، درگرو همکاری همه دستگاه های دولتی، نظارتی و قانون گذاری است.

گفتنی است، در این نشست علاوه بر نمایندگان اصناف مناطق آزاد، رئیس و دبیر شورای هماهنگی فعالین اقتصادی مناطق آزاد و جمعی از صاحبنظران این حوزه نیز حضور داشتند.

فرینا

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه