شرکت پالایش نفت تهران/

کدخبر : 546271

افزایش سرمایه 95 هزار میلیارد ریالی شرکت پالایش نفت تهران از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها و صدور سهام جدید مورد تصویب سهام داران قرار گرفت.

به گزارش شما و اقتصاد: مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت پالایش نفت تهران به منظور رعایت الزامات بهداشتی و همچنین براساس ابلاغیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان بورس با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بصورت برخط و با حضور  ۵۱/۸۴  درصد سهامداران و یا نماینده قانونی ایشان در ساعت ۸ صبح 18مهرماه در این شرکت برگزار شد.

تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و اصلاح ماده (5) اساسنامه مرتبط با میزان سرمایه و تعداد سهام در دستور جلسه این مجمع قرار داشت که در نهایت بر اساس درخواست هیئت مدیره، تایید حسابرس و بازرس قانونی شرکت، موافقت سازمان خصوصی سازی، موافقت سازمان بورس و تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت، افزایش سرمایه شرکت از 75 هزار میلیارد ریال به 170 هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها و صدور سهام جدید مورد تائید قرار گرفت.

تثبیت و پایداری حقوق سهام داران، جلوگیری از ریسک کسری نقدینگی، جلوگیری از افزایش هزینه های مالی، بهبود حد اعتباری شرکت و سهولت در تامین مالی بلند مدت طرح ها و پروژه ها و همچنین اصلاح ساختار مالی شرکت را می توان از جمله مزایای افزایش سرمایه شرکت پالایش نفت تهران برشمرد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه