به منظور اجرای عملیات آبرسانی به روستاهاو مناطق محروم:

کدخبر : 557856

نخستین تفاهم نامه مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با مجمع خیرین آبرسان کشور به منظور اجرای عملیات آبرسانی به روستاها و مناطق مسکونی محروم امضا شد.

به گزارش شما و اقتصاد: صبح امروز در نشستی با حضور "میثم جعفرزاده" رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو و "علیرضا صمدی" از خیرین مجمع خیرین آبرسان کشور، تفاهمنامهای با هدف تامین بخشی از منابع مورد نیاز به منظور بهبود و ارتقای وضعیت آب شرب روستاها و مناطق مسکونی محروم که فاقد آب پایدار و کیفیت مناسب آشامیدنی هستند به امضا رسید.

 

IMG-20220608-WA0077

با توجه به اینکه یکی از ماموریتهای اصلی مرکز جهاد آبرسانی، انسجام بخشی در حوزه مجمع خیرین آبرسان است، خوشبختانه این مجمع مدتی قبل با حضور خیرین از جمله آقای مهندس علیرضا صمدی به نمایندگی از گروه ارزش و افرادی نظیر حاج اکبر ابراهیمی ، حاج حمید رضاشاه حسینی  تشکیل و امروز نخستین تفاهمنامه با یکی از خیرین این مجمع امضا شد.

 

IMG-20220608-WA0075

همچنین لازم به ذکر است بنای کار مجمع خیرین آبرسان برای انتخاب محل آبرسانی بر عهده هیات مدیره مجمع خیرین آبرسان است که آبرسانی به روستاهای محروم و فاقد آب آشامیدنی انجام خواهد شد.

جهاد آبرسانی با هدف ارتقای شاخصهای دسترسی جمعیت روستایی به آب پایدار شهری جزو اولویتهای وزارت نیرو قرار دارد تا از این طریق با استفاده از ابزارهایی نظیر تخصیص، توسعه زیرساخت توزیع آب و سایر ساخت و سازهای مورد نیاز شرایط جهش در آبرسانی روستایی مهیا شود.

 

IMG-20220608-WA0076

وزارت نیرو درصدد است تا در قالب یک برنامه 3 ساله تا پایان دولت سیزدهم، زمینه رشد 10 درصدی شاخصها را فراهم کرده و جمعیت تحت پوشش آب شرب پایدار بهداشتی را از 80 درصد به بیش از 90 درصد برساند.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)

آیا این خبر مفید بود؟

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید