محرابیان وزیر نیرو:

مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند/ صرفه‌جویی و مصرف صحیح انرژی به پایداری شبکه کمک می‌کند

مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند/ صرفه‌جویی و مصرف صحیح انرژی به پایداری شبکه کمک می‌کند
کدخبر : 573471

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند، گفت: از مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم برای حفظ پایداری شبکه با صرفه‌جویی و مصرف صحیح انرژی به ما در تحقق این امر مهم یاری برسانند.

به گزارش شما و اقتصاد: "علی اکبر محرابیان" در رابطه با برودت هوا و مشکلات مرتبط به خدمت رسانی در صنعت آب و برق کشور گفت: وقتی دمای هوا کاهش پیدا می‌کند، خدمات رسانی در حوزه آب و برق نیز با مشکلاتی همراه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به پدیده یخ زدگی آب و نیمه جامد شدن سوخت‌های مایع اشاره کرد که فعالیت نیروگاه‌ها را دشوار می‌کند.

وی ادامه داد: در این شرایط باید به صورت پیوسته مراقب تأسیسات و سازه‌های آب و برق باشیم که همکاران ما در صنعت آب و برق برای خدمت رسانی مطلوب و پیوسته در این زمینه تلاش زیادی می‌کنند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه مردم بابت تأمین آب و برق پایدار نگرانی نداشته باشند، افزود: از مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم برای حفظ پایداری شبکه با صرفه‌جویی و مصرف صحیح انرژی به ما در تحقق این امر مهم یاری برسانند.

وی با تأکید بر اینکه در صنعت آب و برق آمادگی کامل برای خدمت رسانی وجود دارد، از همراهی ادارات با دولت در حوزه صرفه‌جویی انرژی قدردانی کرد و گفت: امروز روحیه صرفه‌جویی در ادارات کشور عمومی شده است و ادارات هم در تابستان سال جاری و هم اکنون در زمستان نشان دادند که چقدر می‌توانند در کاهش مصرف انرژی به ما کمک کنند.

وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه عقیده دارم در این فضا اگر کسی مصرف انرژی را رعایت نکند خودش متضرر شده است، اضافه کرد: صرفه‌جویی در مصرف انرژی و درست مصرف کردن انرژی نیاز به یک روحیه ایثارگرانه و مقاومتی دارد و اگر کسی در مصرف انرژی صرفه‌جویی نکند، در واقع از مسابقه ایثار و هم نوع دوستی عقب مانده است.

محرابیان در ادامه ضمن رضایت‌بخش خواندن بارش‌های اخیر گفت: در سال آبی جاری تاکنون به نسبت بارش‌های خوبی داشتیم و جز استان‌هایی چون تهران، البرز، همدان و قزوین و استان‌های شرقی که در آن‌ها با شرایط عادی فاصله داریم، در دیگر استان‌ها شرایط رضایت بخش بوده است.

وی در پایان نیز با تأکید بر اینکه در حال حاضر میزان پرشدگی سد‌های کشور به ۴۰ درصد رسیده است، بیان کرد: امیدواریم با افزایش دما در آینده و به جریان افتادن رواناب‌ها میزان پرشدگی سد‌های کشور نیز افزایش یابد.پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی