رپرتاژ اگهی /

فرومنگنز پرکربن چیست؟

فرومنگنز پرکربن چیست؟
کدخبر : 576501

همانطور که میدانید فرومنگنز نوعی آلیاژ فلزی می‌باشد که به صورت جامد است. فرومنگنز دارای انواع گوناگونی همچون پر کربن، متوسط کربن و کم کربن می‌باشد.

همانطور که میدانید فرومنگنز نوعی آلیاژ فلزی می‌باشد که به صورت جامد است. فرومنگنز دارای انواع گوناگونی همچون پر کربن، متوسط کربن و کم کربن می‌باشد. مهم ترین نوع فرومنگنز ها، نوع پر کربن آن می‌باشد. همچنین این نوع فرومنگنز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این آلیاژ از کاربرد های بسیار زیادی در صنعت برخوردار است. در این مقاله ویژگی ها و خصوصیات فرو منگنز پر کربن و متوسط کربن را شرح خواهیم داد.فرومنگنز یکی از آلیاژ های با کیفیت موجود در بازار می‌باشد. ناگفته نماند که این آلیاژ از ترکیباتی همچون آهن و منگنز به وجود می‌آید. لازم به ذکر است که منگنز یکی از فروآلیاژ های بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف می‌باشد. همانطور که میدانید در ساخت و تولید فولاد از این فرو آلیاژ استفاده می‌کنند. همین امر باعث می‌شود تا منگنز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. از عناصری گوناگون همچون گوگرد، فسفر، کربن و سیلیسیم و منگنز برای تولید فرومنگنز با کربن بالا استفاده می‌کنند.

 

 

 ناگفته نماند که قیمت این محصول پرکاربرد به کیفیت آن بستگی دارد. به عبارتی اگر کیفیت این محصول بالا باشد قیمت آن نیز بالا خواهد بود. همانطور که میدانید کیفیت بالای این محصول باعث دوام طولانی مدت آن می‌شود. میزان کربن استفاده شده در این محصول پرکاربرد حدود 6 الی 7 درصد می‌باشد. البته در بعضی از کارخانجاتی که این محصول را تولید می‌کنند میزان کربن آن 8 درصد می‌باشد. ناگفته نماند که در سایر فرو منگنز ها میزان کربن موجود در آن ها بسیار کمتر از این محصول است. لازم به ذکر است که فرومنگنز با کربن بالا در مقابل حرارت و دمای زیاد بسیار مقاوم تر از سایر فرومنگنز ها می‌باشد. یکی از خواص و ویژگی های فرومنگنز با کربن بالا، گوگرد زدا بودن آن می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود که این محصول در تولید صنایع شیمیایی و فولادی پرکاربرد باشد زیرا وجود گوگرد زیاد در صنایع فولادی باعث می‌شود تا میزان فولاد عنصر کاهش یابد. همین امر باعث می‌شود تا محصول به وجود آمده شکننده تر شود.

 

ویژگی ها و مشخصات فرومنگنز پر کربن

همانطور که میدانید میزان منگنز موجود در تمام فرومنگنز ها حدود 65 الی 95 در صد می‌باشد. فرومنگنز پرکربن علاوه بر از گوگرد زدا بودن باعث حذف مواد زائدی همچون اکسیژن و ... می‌شود. این امر باعث پرکاربرد بودن این محصول در صنایع فولاد سازی و متالوژی می‌شود. همچنین منگنز یکی از اصلی ترین و مهم ترین عناصری است که در تولید چدن و فولاد از آن استفاده می‌کنند. همانطور که میدانید فرومنگنز ها را به صورت مذاب در صنعت تولید فولاد مورد استفاده قرار میگیرند. نام شیمیایی فرومنگنز پرکربن به اختصار (Hc Fe Mn ) می‌باشد. ناگفته نماند که این محصول در اندازه گوناگونی تولید می‌شود. تقسیم بندی فرومنگنز ها را بر اساس تصفیه ی اکسیژنی فرومنگنز کربن بالا انجام میدهند. همچنین این تقسیم بندی توسط فرآیندی به نام سیلیکوترمی انجام میگیرد. ناگفته نماند که تمامی فرومنگنز ها کلوخی شکل هستند. همچنین تا وقتی که مذاب نشده‌اند فاقد بو هستند. سطح و شکل ظاهری این محصول پرکاربرد فلزی و نقره ای شکل می‌باشد.

ویژگی های فرومنگنز

1f75655d-3c43-4b4c-aa1a-bdbeaa702bad

 

 همچنین فرومنگنز ها هیچگونه آلودگی به همراه ندارند و در آب حل نمی‌شوند. ناگفته نماند که از آلیاژهای فرومنگنز پرکربن در صنایع فولادسازی و ریخته گری استفاده می‌کنند. این محصول در بازار به صورت خرد شده و الک شده عرضه می‌گردد. نقطه ذوب فرومنگنز ها حدود 1050 الی 1260 درجه سانتی گراد می‌باشد. همچنین واکنش پذیری این عنصر بسیار کمتر از سایر عناصر می‌باشد. ناگفته نماند که این عناصر غیر قابل اشتعال هستند. برای خرید انواع فرومنگنز های با کیفیت میتوانید به شرکت معتبر پارس خورشید مراجعه کنید. ناگفته نماند که این شرکت علاوه بر تولید انواع فرومنگنز ها در زمینه تولید لوله لنس هم فعالیت دارد.

 

ویژگی ها و مشخصات فرومنگنز متوسط کربن

شکل ظاهری فرومنگنز متوسط کربن به صورت جامد و خاکستری رنگ می‌باشد. میزان کربن موجود در این نوع فرومنگنز ها حدود 1 الی 2 درصد می‌باشد. به عبارتی، میزان کربن موجود در این نوع فرومنگنز، کمتر از فرومنگنز پرکربن می‌باشد. نام شیمیایی این عنصر به اختصار (Hc Fe Mn ) می‌باشد. این نوع فرو منگنز، در صنایع الکترود سازی و ریخته گری فلزات بسیار پر کاربرد است. عناصر تشکیل دهنده این محصول پرکاربرد منگنز، کربن، سیلیس، گوگرد و فسفر می‌باشد. در ظاهر خاکستری رنگ این محصول رگه های قهوه ای رنگ وجود دارد. ناگفته نماند که فرومنگنز متوسط کربن به صورت کلوخه یا پودر شده در بازار عرضه می‌شود. نقطه ذوب و نقطه جوش این نوع فرو منگنز به ترتیب 1245 و 2150 درجه سانتی گراد می‌باشد. همچنین چگالی این نوع فرومنگنز حدود 45/7 گرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد. همانطور که گفتیم این نوع فرومنگنز در صنعت تولید فولاد و ریخته گری آهن کاربرد بسیار زیادی دارد.

 

فرومنگنز متوسط کربن

02ff3ef2-be00-4017-b839-083450827fed

 

کاربرد های فرومنگنز متوسط کربن

ناگفته نماند که فرومنگنز متوسط کربن، نوعی ماده اکسید کننده در صنعت فولاد به شمار می‌آید. همچنین این محصول، میزان مقاومت و سختی فولاد را افزایش میدهد. افزودن این محصول در ترکیب آلیاژ فولاد، باعث خوش تراش شدن فولاد می‌شود. همانطور که میدانید میزان منگنز موجود در این عنصر، حدود 77 الی 82 درصد می‌باشد. لازم به ذکر است که این محصول پرکاربرد، در بعضی از گرید های آستنیتی سری 200 به جای نیکل جایگزین می‌شود و مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین این محصول باعث مستحکم تر شدن فولاد و فلز در مقابل سایش می‌شود. حتی میتوان از فرومنگنز متوسط کربن، جهت جلوگیری از خرابی ریختگی ساختار محصول استفاده کرد. همانطور که گفتیم در صنعت فولاد و فلز، از این محصول جهت خنثی کردن مواد مضر و گوگرد استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که این محصول برای ماده کروی ساز مورد استفاده قرار گرفته و مانع تشکیل کاربید ها می‌شود.

فرومنگنز متوسط کربن، باعث افزایش رسوب گرافیت شده و مدت زمان کروی شدن را در صنعت ریخته گری کاهش می‌دهد. همچنین این محصول، ناخالصی های موجود در آهن مذاب را کاهش می‌دهد. همانطور که گفتیم فرومنگنز ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواد، در صنعت فولاد و آهن می‌باشند. لازم به ذکر است که برای تهیه فرومنگنز متوسط کربن میتوانید به شرکت معتبر پارس خورشید مراجعه کنید.

 

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شماواقتصاد مسئولیتی بابت آن ندارد ... 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

اخرین اخبار
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی
اخرین اخبار