کدخبر : 541801

با پیگیری سازمان اموال تملیکی و در جهت تحقق فرمایشات ریاست محترم قوه قضائیه در خصوص تعیین تکلیف کالاهای رسوبی، پیش نویس تفاهم نامه چندجانبه اجرایی و راهگشا برای تعیین تکلیف اموال متروکه توسط اموال تملیکی تهیه شد.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ، به منظور تسریع در تعیین تکلیف اموال تحت تملک این سازمان، میان سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، گمرک ج.ا.ا، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت انبارهای عمومی تفاهم نامه همکاری منعقد می‌شود.

طبق پیش نویس تهیه شده این سند همکاری، استفاده بهینه از توانایی های فنی، اجرایی و قانونی ارگان های یاد شده برای تسریع و انعکاس به موقع آمار کالاهای رسوبی در مبادی ورودی و تحویل آن به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی مد نظر قرار دارد.

همچنین بر اساس اهداف ترسیم شده، باید برای تبادل اطلاعات سیستمی و الکترونیکی میان طرفین این تفاهم نامه برنامه ریزی و زیرساخت مناسب ایجاد شود.

براین اساس، یکی از مطالبات ریاست قوه قضاییه که اسفند ماه سال 99 در جمع اعضای مجمع، هیات مدیره و هیات عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی مطرح شد، لزوم تعیین تکلیف به موقع اموال تملیکی در سراسر کشور و کاهش حجم کالاها و نیز تسریع در صدور احکام قضایی این پرونده ها بود.

همچنین در راستای تحقق این مطالبات، با دستور مدیرعامل سازمان، کارگروه تعیین تکلیف اموال منقول تشکیل شده و همکاری میان دستگاه های ذی ربط در حال انجام است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه