خودرو

کدخبر : 545413

قیمت خودرو این روزها بسیار بالا و پایین می شود. موضوع قیمت خودرو برای افرادی که قصد خرید و فروش خودرو دارند بسیار مهم است.

به گزارش شما و اقتصاد ، قیمت خودرو این روزها بسیار بالا و پایین می شود. موضوع قیمت خودرو برای افرادی که قصد خرید و فروش خودرو دارند بسیار مهم است.

سعید مؤتمنی با اشاره به اینکه پراید ۱۳۱ از ۱۴۲ میلیون تومان در هفته گذشته به ۱۳۶ میلیون تومان در هفته جاری کاهش یافته است، به صدا و سیما گفت: سمند lx از ۲۴۵ میلیون تومان در هفته گذشته به ۲۳۷ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ از ۲۳۵ میلیون تومان در هفته گذشته به ۲۲۴ میلیون تومان در هفته جاری کاهش یافته است.

وی با اشاره به رکود بازار خودرو و به صفر رسیدن خرید و فروش در این بازار گفت: مهم‌ترین راهکار کاهش قیمت خودرو و ثبات در این بازار، ایجاد ثبات ریالی در کشور است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو ادامه داد: در ابتدای خردادماه که قیمت ارز ۲۳ هزار تومان بود سمند با قیمت ۱۸۶ میلیون تومان عرضه می‌شد که این رقم با افزایش نرخ ارز تا ۲۸ هزار تومان به ۲۴۵ میلیون تومان رسیده است و البته این در حالی است که پس از عبور نرخ ارز از ۲۴ هزار تومان معاملات بازار خودرو به صفر رسید.

مؤتمنی با اشاره به اینکه تقاضا برای خودروهای کمتر از ۲۰۰ میلیون تومانی نیز وجود ندارد گفت: دلیل اینکه قیمت پراید از ۲۲ میلیون تومان در سال ۹۶ به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان رسیده، سیاست‌های وزارت صمت و اعلام فرمول قیمت گذاری ۵ درصد کمتر از قیمت بازار بود که قیمت این محصول را در طول سه ماه از ۲۲ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان و هم اکنون به حدود ۱۵۰ میلیون تومان رسانده است.

وی شروع تحریم‌ها و قطع واردات خودرو را از دیگر دلایل افزایش قیمت دانست و افزود: انحصار موجود در بازار خودرو دلیل مهم دیگری برای افزایش قیمت خودرو است، زیرا خودرو سازان از سال ۹۶ تاکنون نتوانستند نیاز بازار را تأمین کنند و این روند، سبب ایجاد فاصله قیمتی، واسطه گری و در نهایت افزایش قیمت خودرو شده است.

مؤتمنی با تاکید بر اینکه باید بازار خودرو رقابتی شود گفت: انحصاری شدن بازار خودرو سبب تبدیل خودرو از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای شده این در حالی است که با آزاد سازی واردات خودرو دسته دوم می‌توان این انحصار را شکست و شاهد کاهش قیمت‌ها بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به اینکه قیمت فعلی موجود خودروها در بازار کاذب بوده و ارزش واقعی آن‌ها کمتر از قیمت فعلی است افزود: امروز پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۴۸ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۲۴۷ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ به قیمت ۲۹۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ با قیمت ۲۲۴ میلیون تومان، پژو پارس با قیمت ۲۶۷ میلیون تومان و کوئیک r به قیمت ۱۷۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

تابلوی جدید قیمت خودروهای خارجی

 گزارش میدانی از قیمت خودروهای خارجی در آگهی‌های فروش فضای مجازی نیز حاکی است نرخ هیوندای سانتافه ix45، 4سیلندر دو دیفرانسیل به 2میلیارد و 100میلیون، آزرا گرنجور 4سیلندر به 2میلیارد و 380میلیون، هیوندای النترا به یک میلیارد و 350میلیون، هیوندای توسانix35، 2 لیتر 2دیفرانسیل به یک میلیارد و 750میلیون، هیوندای i20به 780میلیون، هیوندای اکسنت به 740میلیون، هیوندای سوناتا هیبرید، تیپ‌3(GLS Plus)به یک میلیارد و 800میلیون، هیوندای سانتافه ix45، 4سیلندر 2 دیفرانسیل به 2میلیارد و 450میلیون، هیوندای النترا مونتاژی به یک میلیارد و 200میلیون، هیوندای سوناتا هیبرید، تیپ 2(GLS) به یک میلیارد و 750میلیون، هیوندای توسان ix35، 2 لیتر 2 دیفرانسیل به یک میلیارد و 850میلیون، ولوو XC90 اینسکریپشن به 7میلیارد و 100میلیون، نیسان جوک به 940میلیون، نیسان جوک اسپرت به یک میلیارد و 380میلیون، نیسان جوک پلاتینیوم به یک میلیارد و 180میلیون، بی‌ام سری 5سدان 530i به 5میلیارد و 380میلیون، بی‌ام و سری 7730Li به 8میلیارد و 500میلیون، بی‌ام و X1مدل 25I به 2میلیارد و900میلیون، بی‌‌ام و 28X4به 5میلیارد و بی‌ام‌و سری 7730Li به 7میلیارد و 300میلیون تومان افزایش یافت.

همچنین قیمت تویوتا CH-R تمام چرخ محرک به 2میلیارد و 250میلیون، تویوتا راوفور 2 دیفرانسیل عمان به 2میلیارد و 700میلیون، تویوتا پریوس تیپ C به یک میلیارد و 100میلیون، تویوتا CH-R هیبرید به 2 میلیارد و 250میلیون، رنو تالیسمان به یک میلیارد و 690میلیون، رنو کولئوس به 2میلیارد و 300میلیون، رنو داستر SE 2 دیفرانسیل به 930میلیون، تیولی سان یانگ به یک میلیارد، نیو کوراندو پرمیوم پلاس سانگ یانگ به یک میلیارد و 400میلیون و رکستون G4سانگ یانگ به 2میلیارد و 480میلیون تومان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه