کارشناس اقتصادی:

کدخبر : 545963

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر انسجام ملی چین، اعلام کرد: در جامعه این کشور درصد بالایی از مردم با سیاست های حاکمیتی همراه و هماهنگ هستند.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از روابط عموممی، امیرهوشنگ بیرشک با اشاره به اینکه رونق اقتصادی دو مولفه دارد، اعلام کرد: یکی از این دو مولفه مردم و دیگری حاکمیت است. دستورالعمل ها و سیاست هایی که دولت انجام می دهد و مردم نیز می پذیرند. اینگونه که مشخص و نمایان است مردم چین در کنار دولت هستند و هر کاری برای کشورشان انجام می دهند. 

به اعتقاد او؛ در هر کشوری که دولت و مردم با هم همراه باشند سیاستی به وجود می آید که  که فرایندی مثبت دارد و می تواند هر طرحی را به موفقیت برساند.  

این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: به طور قطع مردم چین برای غلبه بر کرونا از دستورالعمل های حاکمیت خود پیروی و حمایت کردند. به همین دلیل است که این کشور با توجه به آمار هایی که اعلام می کند توانسته است نتیجه مثبتی در این زمینه بگیرد و این ویروس را کنترل و تا حد زیادی مهار کند.

بیرشک به افزایش مصرف مواد غذایی از زمان پیدایش کرونا در سطح جهان اشاره کرد و ادامه داد: در چند سال اخیر که با این مشکل روبرو شدیم استفاده از مواد غذایی افزایش چشمگیری در تمام دنیا داشت و قیمت تمام شده تولید هر مواد غذایی نیز سیر صعودی پیدا کرد. زیرا تولیدات کارخانه های صنایع غذایی برخی کشورها به دلیل مبتلا شدن کارگران به بیماری کرونا کاهش پیدا کرد. همچنین حمل و نقل نیز تحت تاثیر قرارگرفت چرا که هر کشتی باید 14 روز را در قرنطینه به سر می برد.  

او با تاکید بر اینکه در این برهه فروش غذاهای کنسروی افزایش چشمگیری داشت، خاطرنشان کرد: هنگامی که قرنطینه شروع شد، انبارهای مواد غذایی خانگی نیز صورت گرفت و مردم در دنیا مواد را انبار کردند. تولید مواد غذایی، از محدود صنایعی بود که در دوران کرونا از رونق نیافتاد.

این کارشناس اقتصادی گفت: دولت چین در دوران کرونا با ارائه سوبسیدهای ویژه به صنایع غذایی کنسروی موفق شد در تامین غذای مورد نیاز کشور موفق عمل کرده و حتی در این زمینه ارزش افزوده نیز ایجاد کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه