کدخبر : 550108

تفاهم‌نامه استعلام صورتحساب الکترونیکی برای ارایه تسهیلات و خدمات تامین مالی زنجیره‌ای در ساخت مسکن میان بانک مسکن و وزارت صنعت معدن تجارت امضاء شد.

به گزارش شما و اقتصاد و به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن: صبح امروز (شنبه 11 دی ماه) طی مراسمی با حضور «علی صالح آبادی» رئیس کل بانک مرکزی «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی و «سیدرضا فاطمی امین» وزیرصمت تفاهم‌نامه‌ای میان «محمود شایان» مدیرعامل بانک مسکن و «سیدمهدی نیازی» معاون طرح و برنامه وزارت صمت با هدف اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی امضاء شد.
با اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی به جای شیوه سنتی، دریافت تسهیلات مستقیم، فرآیند تأمین مالی بنگاه‌ها به صورت پیوسته و در طول زنجیره‌های تأمین و مبتنی بر جریان واقعی کالا و خدمات صورت می‌گیرد.
هدف از اجرای این طرح که به طور آزمایشی با امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و 7 بانک عامل آغاز به کار کرده است، تامین مالی بنگاه‌ها، کاهش هزینه تمام‌شده محصول، تسریع در تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی است و با اجرای آن انحراف منابع محدود می‌شود و شفافیت و کارآیی تخصیص منابع مالی، افزایش می‌یابد.
به غیر از بانک مسکن، 6 بانک عامل دیگر نیز دستور العمل طرح تامین مالی بنگاه ها را دریافت کرده‌ و با وزارت صمت ذیل نظارت بانک مرکزی تفاهم‌نامه مشترک امضاء کردند و طی یک زنجیره متصل به هم قرار است این طرح اجرا شود.
هم اکنون حدود ۶۰ درصد تسهیلات بانکی، صرف اعطای تسهیلات مالی و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی می‌شود که با اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای، این دسته از تسهیلات، هدفمند می‌شود و دست بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به بخش‌های دیگر بازتر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه
این خبر را از دست ندهید