"وپاسار" نماد رشد و توسعه در بازار سرمایه

"وپاسار" نماد رشد و توسعه در بازار سرمایه
کدخبر : 555460

بانک پاسارگاد از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است و از مردادماه سال 1390 با نماد "وپاسار" در فهرست بورس اوراق‌بهادار تهران قرار گرفته‌است و از ابتدای شروع فعالیت خود همواره عملکرد درخشانی در میان بانک‌های خصوصی ایران از خود نشان داده است.

به گزارش شما و اقتصاد و به نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد: بانک پاسارگاد (نماد وپاسار) در 9 ماه اول سال1400 به سود خالص 6،636 میلیارد تومانی رسید (1،013 ریال به ازای هر سهم) که 46% بیش از مدت مشابه گذشته بوده است.
هم‌چنین این بانک در این مدت، حدود 28،716 میلیارد تومان درآمد از تسهیلات داشته که 87% بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
هم‌چنین مبلغ 19،730 میلیارد تومان بابت سود سپرده‌ها پرداخت کرده است که 76% بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
جمع درآمدهای عملیاتی ۹ماهه سال جاری بانک پاسارگاد با افزایش ۳۰درصدی به ۱۰،۱۸۰ میلیارد تومان رسیده است.
خالص سود سرمایه‌گذاری‌های بانک در این 9 ماه حدود 43 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.
اما نکته قابل توجه در صورت مالی ۹ماهه بانک پاسارگاد، تمرکز بیشتر بر روی خالص درآمدهای کارمزد بوده که این درآمدها نسبت به سال قبل افزایش ۵۹درصدی داشته و به ۱،۵۷۵میلیارد تومان رسیده است. به عبارتی ۱۵درصد از درآمدهای عملیاتی بانک پاسارگاد از محل کارمزد است. مانده موجودی نقد بانک پاسارگاد هم با افزایش ۶۳درصدی نسبت به سال قبل به ۴۳.۹۸۵ میلیارد تومان رسیده است. حاشیه سود خالص وپاسار در صورت مالی ۹ ماهه به ۶۵درصد رسیده که ۷درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

ترکیب سپرده‌ها:

ترکیب سپرده‌های بانک طی دوره 9 ماهه سال 1400 جاری به شرح نمودار زیر است:

بانک پاسارگاد1

عملکرد ماهانه بانک:

بانک پاسارگاد در اسفند ماه و در دروه 12 ماهه سال 1400 تراز مثبت و عالی ثبت کرده است.
بانک پاسارگاد در عملکرد 12 ماهه منتهی به اسفند ماه، حدود 38،360 میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی خود کسب نمود. هم چنین جمع سود اعطا شده به سپرده های سرمایه گذاری شده در این بانک به 26،615 میلیارد تومان رسید.
هم‌چنین تراز این بانک در اسفندماه 1،096 میلیارد تومان و در 12 ماهه 11،745 میلیارد تومان مثبت بوده است.
بنظر رشد تراز عملیاتی بانک‎‌ها در ۱۲ ماه گذشته و بحث سود تسعیر ارز موجب خوش‌بینی فعالان به صورت‎های مالی ۱۲ ماهه بانک‌ها شده است. در بین ۷ بانک پذیرفته شده در بورس‌ها وپاسار پس از وبملت بیشترین رشد تراز عملیاتی در مقایسه با سال ۹۹ را به ثبت رسانده‌ است.
در نمودار زیر روند مربوط به درآمد تسهیلات اعطایی، سود سپرده‌ها و تراز عملیاتی بانک در طی دوره 12 ماهه سال 1400 نشان داده شده است:

بانک پاسارگاد2

آخرین قیمت سهم در حدود 8.830 ریال است و در یک ماه گذشته نزدیک به 11درصد رشد داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی