سهام عدالت | آخبار سهام عدالت

کدخبر : 556024

رئیس سازمان بورس گفت: معاملاتی شدن بورس در گرو اطلاح و تصویب آیین نامه اجرایی سهام عدالت است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد قرار است تا پایان این ماه سودهای باقی مانده از سهام عدالت سال قبل پرداخت شود.
همچنین به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به بیش از چهار میلیون جامانده سهام عدالت واگذار می‌شود.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ‌در مورد اینکه چه زمانی معاملاتی شدن سهام عدالت آغاز می‌شود، گفت: شورای  عالی بورس هنوز در این زمینه تصمیم نگرفته است.

وی افزود:‌ابتدا باید آئین‌نامه اجرایی سهام عدالت اصلاح و تصویب شود که هنوز روند اصلاح آن تمام نشده است بعد از آن باید ترتیبات برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام شود سپس شورای عالی بورس در مورد معاملاتی شدن سهام عدالت تصمیم‌گیری می‌کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار این را هم گفت: اول باید در آئین‌نامه اجرایی که توسط یک کارگروه انجام می‌شود روش برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص شود انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام شود و روال این شرکت‌ها به حالت عادی برگردد، صورت‌های مالی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به صورت شفاف روی کدال قرار گیرد و بعد از آن در مورد معاملاتی شدن سهام عدالت در شورای عالی بورس تصمیم‌گیری می‌شود.

عشقی همچنین در مورد سود سهام عدالت گفت:‌ عمده سود سهام عدالت قبل از سال جدید پرداخت شد در مورد سود شرکت‌های غیربورسی حاضر در پرتفوی سهام عدالت هم سود ناچیزی در حد زیر 10 درصد از کل سود پرداخت شده باقی مانده است که برنامه‌ریزی می‌کنیم چگونه پرداخت شود و هنوز در این زمینه هم تصمیم‌گیری نشده است.

براساس، سهام عدالت مرکب از پرتفوی 49 شرکت است که 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی است و این سهام متعلق به 49 میلیون ایرانی است و از این 49 میلیون نفر 30 میلیون نفر روش مدیریت غیرمستقیم یعنی از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را برگزیده‌اند و حدود 19 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند و در حال حاضر این سهام در بورس قابل خرید و فروش نیست برای معاملاتی شدن آن اول باید آئین‌نامه اجرایی اصلاح و بعد از آن با مصوبه شورای عالی بورس معاملات آن آغاز شود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید