هزینه حج تمتع ۱۴۰۲ مشخص شد

هزینه حج تمتع ۱۴۰۲ مشخص شد
کدخبر : 576422

اولویت‌های حج تمتع آینده در پنج گروه اعلام شده است که اولویت نخست برای افرادی است که در حج تمتع ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده و هزینه این سفر را پرداخت کرده‌اند، اما موفق به تشرف به این سفر معنوی نشده‌اند.

هزینه حج تمتع ۱۴۰۲ با صرفه‌جویی در برخی امور ۱۰۹ تا ۱۳۹ میلیون تومان است. البته این مبلغ برای افرادی که هزینه حج را در سال ۱۳۹۹ پرداخت کرده بودند، ۴۳ تا ۷۸ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

نام‌نویسی حج تمتع ۱۴۰۲ از دهم اسفندماه آغاز شده است و بر اساس زمان‌بندیِ ثبت‌نام اولویت‌ها، در حال حاضر اولویت‌های اول و دوم امکان ثبت‌نام دارند.

اولویت‌های حج تمتع آینده در پنج گروه اعلام شده است که اولویت نخست برای افرادی است که در حج تمتع ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده و هزینه این سفر را پرداخت کرده‌اند، اما موفق به تشرف به این سفر معنوی نشده‌اند. اولویت دوم نیز به ودیعه‌گذاران تا پایان سال ۱۳۸۵ تعلق دارد که این دو گروه در حال حاضر می‌توانند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو، اقدام به ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۲ کنند.

اولویت‌های سوم (ودیعه‌گذاران تا ۳۱ فرودین ۱۳۸۶)، چهارم (ودیعه‌گذاران تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶) و پنجم (ودیعه‌گذاران تا اول خرداد ۱۳۸۶) نیز به ترتیب از ۱۴، ۱۶ و ۱۸ اسفندماه می‌توانند برای تشرف به حج آینده نام‌نویسی کنند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، اولویت‌های دوم تا پنجم حج تمتع آینده برای ثبت‌نام باید ۱۲۰ میلیون تومان به عنوان قسط اول بپردازند، اما نکته جالب اینجاست که هزینه نهایی حج تمتع برای افرادی که امسال اقدام به ثبت‌نام می‌کنند، با نرخ ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی و صرفه‌جویی در برخی امور از ۱۰۹ تا ۱۳۹ میلیون تومان است؛ به طوری که اولویت‌های دوم تا پنجم باید این مبلغ را برای تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ پرداخت کنند.

البته با توجه به الزامی بودن پرداخت قسط اول به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان، مشخص نیست چرا فردی که قصد دارد کاروان ۱۰۹ میلیون تومانی را انتخاب کند، باید ۱۲۰ میلیون تومان در ابتدای امر بپردازد!

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

پربازدیدترین
اخرین اخبار
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی
پربازدیدترین
اخرین اخبار