یارانه | واریز یارانه

تاریخ واریز یارانه دهک‌های ۴تا۹ اعلام شد | پیگیری واریز یارانه با این شماره

تاریخ واریز یارانه دهک‌های 4تا9 اعلام شد | پیگیری واریز یارانه با این شماره
کدخبر : 596108

در تاریخ 25 فروردین یارانه دهک‌های اول تا سوم واریز شد و حالا تاریخ واریز یارانه دهک‌های 4تا9 اعلام شده است.

به گزارش شما واقتصاد : در اقدامی حمایتی از سوی دولت یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۸ مربوط به فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم در سراسر کشور واریز شد.این یارانه به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان برای هر نفر از ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۵ فروردین‌ماه قابل برداشت بوده است.

علاوه بر این یارانه دهک‌های چهارم تا نهم درآمدی نیز روز پنجشنبه (۳۰ فروردین) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

واریز این یارانه در راستای حمایت از اقشار کم‌درآمد و جبران بخشی از هزینه‌های معیشتی خانوارها در شرایط کنونی اقتصادی صورت گرفته است.

نحوه پیگیری واریز یارانه

برای پیگیری واریز یارانه می‌توانید از طریق سامانه‌های الکترونیکی مربوطه و یا تماس با مرکز پاسخگویی یارانه‌ها به شماره ۶۴۰۴۰ اقدام نمایید.

یارانه برای دهک‌های کم‌درآمد که سهم بیشتری از درآمد خود را صرف هزینه‌های ضروری مانند خوراک، مسکن و پوشاک می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. واریز این یارانه می‌تواند به بهبود وضعیت معیشتی این اقشار و کاهش فشارهای اقتصادی بر آن‌ها کمک کند.

با وجود اقدامات حمایتی دولت همچنان برخی از اقشار جامعه با مشکلات معیشتی روبرو هستند. انتظار می‌رود دولت در ادامه نیز با ارائه بسته‌های حمایتی و افزایش یارانه‌ها، به رفع مشکلات این اقشار و ارتقای سطح زندگی آن‌ها اهتمام ورزد.

این خبر مسرت‌بخش در حالی منتشر می‌شود که قیمت‌ها در ماه‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. واریز این یارانه می‌تواند تا حدی به جبران این افزایش قیمت‌ها برای دهک‌های کم‌درآمد کمک کند.

امیدواریم با تدابیر دولت و همراهی مردم شاهد کاهش فشارهای اقتصادی بر اقشار کم‌درآمد و ارتقای سطح رفاه عمومی در کشور باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: