طلا | قیمت طلا

خبر مهم درباره خرید و فروش طلا | فعلا طلا نخرید

خبر مهم درباره خرید و فروش طلا | فعلا طلا نخرید
کدخبر : 596148

پیش بینی مهم درباره بازار طلا و سکه را با ما تجربه کنید برای اطلاعات بیشتر درباره بازار طلا و سکه با ما همراه باشید.

به گزارش شما واقتصاد : تنش‌های سیاسی در منطقه هم یکی از عوامل رشد نرخ ارز و طلا در بازار بود، اما باید توجه داشت عواملی که ماهیت اقتصادی ندارند دوام زیادی ندارند و قیمت‌ها به همان روال عادی بر می‌گردد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلام اینکه بازار طلا و سکه روند آرام‌تری نسبت به روز گذشته داشت و افزایش تقاضایی را شاهد نبودیم، گفت: بخش عمده افزایش قیمت سکه و طلا در سال جاری مربوط به افزایش شدید قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

نادر بذرافشان از تخلیه نسبی تقاضا و هیجانات در بازار طلا و سکه خبر داد و افزود: از ابتدای سال میلادی افزایش حدود ۳۵۰ دلاری اونس جهانی طلا را شاهد بودیم و از ابتدای امسال (فروردین ۱۴۰۳) اونس جهانی رشد ۲۵۰ دلاری داشته است که بر قیمت طلا و سکه در بازار داخل تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه در پایان سال میلادی ۲۰۲۴ مراکز مالی جهانی قیمت اونس جهانی طلا و فتح ۲۵۰۰ دلاری را پیش‌بینی کردند، گفت: روز جمعه در معاملات جهانی شاهد افزایش نرخ اونس جهانی طلا و رکورد جدید ۲۴۰۰ دلار بودیم، البته اکنون کاهش نسبی داشته، اما زودتر از موعد وارد روند پیش‌بینی شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه بخش عمده افزایش قیمت سکه و طلا مربوط به تغییرات نرخ جهانی است، تصریح کرد: تنش‌های سیاسی در منطقه هم یکی از عوامل رشد نرخ ارز و طلا در بازار بود، اما باید توجه داشت عواملی که ماهیت اقتصادی ندارند دوام زیادی ندارند و قیمت‌ها به همان روال عادی بر می‌گردد.

این فعال صنف طلا و جواهر به مردم توصیه کرد: مردم در بازارهای التهابی صبوری کنند و در زمان ثبات بازار خریدشان را انجام دهند. عرضه سکه و حراج شمش در مرکز مبادله ارز و طلای ایران هم می‌تواند نقش مهمی در کاهش نرخ و تخلیه حباب قیمت داشته باشد.

بذرافشان با اشاره به اینکه قیمت سکه امروز ۴۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۲۵ هزار تومان نسبت به روز گذشته ارزان‌تر شد، گفت: بازار امروز فضای بسیار آرام‌تری را نسبت به روزهای قبل خود تجربه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه پس از حمله تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی تاثیری بر روند بازار نگذاشته است، تصریح کرد: متقاضیان زمانی اقدام به خرید کنند که التهابات بازار فروکش کرده باشد، در غیر این صورت متحمل ضرر و زیان مالی خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: