هواشناسی | وزش باد شدید

هوا در این استان گرم تر می شود | منتظر وزش باد شدید باشید

هوا در این استان گرم تر می شود | منتظر وزش باد شدید باشید
کدخبر : 596323

وزش باد شدید در استان سمنان تا روز شنبه هفته آتی ادامه دارد.

به گزارش شما واقتصاد :بررسی آخرین وضعیت هواشناسی را با ما دنبال کنید  نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز شاهد وزش باد شدید در اقصی نقاط استان سمنان خواهیم بود پدیده‌ هواشناسی ای که تا روز شنبه هفته آتی ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز سه شنبه شاهد وزش باد شدید در اقصی نقاط استان سمنان خواهیم بود پدیده‌ای که تا روز شنبه و حتی اوایل یکشنبه هفته آتی نیز ادامه خواهد داشت. در این مدت شاهد وزش بادهای نسبتاً شدید با سرعت بیش از ۲۰ کیلومتر بر ساعت در مرکز استان سمنان خواهیم بود.

پدیده‌ای که در دیگر نقاط استان سمنان به خصوص مناطق میانی استان هم مشاهده خواهد شد البته بنا به اعلام سازمان هواشناسی این وزش‌ها سبب کاهش دمای هوا نشده بلکه روند افزایش دمای هوای اکثر نقاط استان سمنان تا ابتدای هفته آتی ادامه نیز پیدا خواهد کرد.

به این ترتیب در استان سمنان شاهد افزایش دمای هوا و وزش بادهای نسبتاً شدید تا ابتدای هفته آتی خواهیم بود. سرعت وزش باد در سمنان از فردا به بیش از ۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید آسمان مرکز استان نیمه ابری است و بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز ۲۴ و ۱۳ درجه بالای صفر اعلام شده است.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی بیشترین میزان شدت وزش باد در مرکز استان روز پنجشنبه و حوالی ظهر خواهد بود که درست در زمان حضور رئیس جمهور در سفر دوم هیأت دولت سیزدهم به سمنان است. در شاهرود نیز شاهد افزایش دمای هوا و آسمان نیمه ابری هستیم. برای این شهرستان هم وزش باد و ادامه روند افزایشی دمای هوا پیش بینی شده است.

روز پنجشنبه سرعت وزش باد در شاهرود به ۲۵ کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید که مصادف با حضور هیأت دولت و سفر استانی دور دوم کابینه سیزدهم خواهد بود. روند افزایشی دمای هوا در شاهرود نیز تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

در دامغان شاهد آسمان صاف تا قسمتی ابری هستیم در این شهرستان نیز شاهد وزش باد نسبتاً شدید تا روز شنبه و افزایش دمای هوا خواهیم بود بیشینه و کمینه دمای هوای دیار صد دروازه برای امروز ۲۲ و ۱۰ درجه بالای صفر اعلام شده است.

از گرمسار خبر می‌رسد که آسمان نیمه ابری است و شاهد وزش باد شدید در این شهرستان هستیم سرعت باد امروز به ۲۴ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده است. بیشینه و کمینه دمای هوای گرمسار برای امروز ۲۶ و ۱۴ درجه بالای صفر اعلام شده و برای فردا این شاخص ۲۷ و ۱۴ درجه بالای صفر خواهد بود.

در میامی شاهد افزایش دمای هوا هستیم آسمان صاف تا قسمتی ابری است و وزش باد شدید تنها پدیده قابل ذکر هواشناسی برای امروز است. از فردا سرعت وزش باد در میامی از ۱۹ کیلومتر هم تجاوز خواهد کرد بیشینه و کمینه دمای هوای دیار آفتابگردان‌های طلایی ۲۲ و ۹ درجه بالای صفر اعلام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: