کدخبر : 540324

نیروگاه برق‌آبی سد کارون4 در هفته اول اسفند ماه، رکورد بالاترین تولید انرژی را در حوضه رودخانه کارون و دز به ثبت رساند.

به‌گزارش شما و اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «جلال‌الدین حجتی» معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو با اعلام این مطلب اظهار داشت: نیروگاه کارون۴ در هفته اول اسفند با ثبت تولید انرژی به میزان ۷۷ هزار مگاوات ساعت و سهم ۲۰ درصدی بین نیروگاه‌های آبی کشور، بالاترین میزان تولید در حوضه رودخانه کارون و دز را به خود اختصاص داد.

وی افزود: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، رکورد تولید نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو در تاریخ ۷ اسفندماه شکسته شد و مجموع تولید نیروگاه‌های زیرمجموعه این شرکت به میزان ۳۱ هزار و ۷۰۰ مگاوات ساعت رسیده که سهم ۵۰ درصدی در بین نیروگاه‌های برق‌آبی کشور را در اختیار داشته‌ است.

حجتی در پایان با اشاره به افزایش مصرف سوخت خانگی در فصل سرما و محدودیت‌های به‌وجود آمده برای تأمین سوخت نیروگاه‌های حرارتی، نیاز شبکه سراسری به تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را بیشتر از قبل دانست و افزود: نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو با حداکثر ظرفیت قابل تولید در تأمین پیک مصرف زمستان، مشارکت داشته‌ و همانند گذشته نقش ارزشمند خود در پاسخگویی به نیاز شبکه سراسری را نشان دادند.

لازم به ذکر است، سد کارون‌۴ به‌عنوان بلندترین سد بتنی دو قوسی ایران با ارتفاع ۲۳۰ متر، دارای چهار واحد توربین ۲۵۰ مگاواتی جمعاً به ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات است که از نیمه دوم سال ۸۹ به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه