با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در 21 روز کاری انجام می شود

کدخبر : 542787

به گزارش شما و اقتصاد: واحد تقطیر جنوبی شرکت پالایش نفت تهران در بازه زمانی 21 روز کاری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تعمیرات اساسی می‌شود.

به گزارش شما و اقتصاد: رئیس برنامه‌ریزی، کنترل و نگهداری تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت تهران با بیان این خبر گفت: در راستای پیشگیری از خرابی ها و افزایش دوره بهره برداری از تجهیزات و قابلیت کارکرد اطمینان آن‌ها، تعمیرات اساسی دوره ای واحدهای عملیاتی تقطیر در اتمسفریک، خلاء، گاز مایع و مراکس شماره یک از تاریخ 20 خرداد ماه به مدت 18 روز کاری و تعمیراتی بدون در نظر گرفتن زمان‌های عملیاتی با هدف بازرسی، اصلاح و بهبود جنبه های ایمنی همه دستگاه‌ها و تجهیزات شروع خواهد شد.

Capture

فیض آبادی در خصوص اقدامات مهم در این تعمیرات اساسی اظهار داشت: تعویض پکینگ (  Packing ) تعدادی از بسترهای برج های 151 و 102، تعویض 50% بدنه و سقف کوره 101که مسیر بحرانی این تعمیرات اساسی میباشد، تعویض تیوب نمونه در قسمت تشعشع و جابجایی کوره های 101 و 151 و 102 تعویض ظرف V-152، نوسازی مسیر آب کولینگ شمال و غرب واحد، نصب مبدل جدید E-615 وتعمیر  75 دستگاه مبدل حرارتی  در واحد تقطیر و انجام تعداد 200 دستورکار عملیاتی علاوه بر درخواست و دستور کارهای بازرسی فنی، زیر نظر مهندسین خدمات فنی و مهندسی و بهره برداری و تعمیرات از مهم ترین اقدامات در این تعمیرات اساسی می‌باشد.

وی ادامه داد: کلیه نیروهای حاضر در تعمیرات اساسی دوره های آموزشی OSHA و معاینات دوره ای لازم را دیده و در جلسات T.B.M حضور خواهند داشت و به‌صورت 24 ساعته در دو نوبت‌کاری ، تعمیرات اساسی پیش رو را انجام خواهند داد. با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور از نظر ویروس منحوس کرونا، تمام تلاش و کوشش بر اساس رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و از حضور حداکثری در موقعیت های کاری تا حد امکان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

رئیس برنامه‌ریزی، کنترل و نگهداری تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت پیرامون ظرفیت پالایشی واحد های تحت تعمیرات اساسی تصریح کرد: این واحد های عملیاتی وظیفه پالایش ظرفیت 125 هزار بشکه نفت خام را روزانه جهت ادامه فعالیت های پالایش واحدهای پایین دستی بر عهده دارند که محصولات آن شامل LPG، بنزین سبک و سنگین، نفتا، نفت سفید و دیزل، ته‌مانده اتمسفریک، خوراک واحد آیزوماکس، خوراک روغن سازی ها، وکیوم باتوم می باشد.

 به طور کلی مأموریت ما انجام ایمنی کارها به‌صورت کیفی و با دقت ، در زمان مقرر تعیین شده طبق بودجه مصوب می باشد.

فیض آبادی با بیان این که پالایشگاه نفت تهران قدمت 50 ساله دارد، افزود: تعمیرات اساسی که در پالایشگاه‌های نفت از جمله پالایشگاه نفت تهران انجام می شود، در جهت تعمیرت پیشگیرانه است، به گونه ای که با افزایش ضریب ایمنی، خللی در فرآیند تولید آن‌ها ایجاد نشود.

وی هدف و فلسفه انجام تعمیرات اساسی را نگهداشت تجهیزات، تداوم تولید، جلوگیری از خرابی ها، افزایش عمر تجهیزات و کاهش  ضریب خطرپذیری واحدهای پالایشگاه عنوان کرد.

تعمیرات اساسی واحد تقطیر شرکت پالایش نفت تهران پیش‌تر سه سال یک‌بار انجام می‌شد، هم اکنون به دلیل روزآمدی تجهیزات فنی و پالایشگاهی آن هر چهار سال یک‌بار انجام می شود.

روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه